Göç İdaresi Bin 215 Kamu Personel Alımı Mülakat Sonuçları! 2 Ay Geçti

Göç İdaresi Bin 215 Kamu Personel Alımı Mülakat Sonuçları! 2 Ay Geçti

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde adaylar 2 aydan fazla süredir bin 1215 kadroya koruma ve güvenlik görevlisi mülakat sonuçlarını bekliyor. İşte detaylar.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından birçok kadroya yeni memur alımları için süreç tamamlandı. Ancak Eylül ayı başı itibarıyla bin 125 KORUMA ve GÜVENLİK GÖREVLİSİ alımı kadroları için mülakatlar henüz sonuçlandırılamadı. Adaylar mağduriyetlerini İş İlanları Kariyere yazıyor. İşte GÖÇ idaresi 1215 memur alımı değerlendirme süreci ve detaylar.

mulakat.jpg

Göç İdaresi 1215 koruma ve güvenlik görevlisi alımı mülakatları

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nce mülakatlar 16 Ağustos - 3 Eylül 2021 tarihleri arasında yapıldı. 2 ayı da geçen Göç İdaresi memur alımı mülakat sonuçları henüz açıklanmadı.

Göç İdaresi bin 215 koruma ve güvenlik personeli alımı mülakat sonuçları

Adaylar farklı kurumlar için de gerek personel alımı diğer başvurularını veya merkezi atama için Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün bu süreci tamamlamasını bekliyor. Birçok ilde adaylar farklı kurum ve kuruluşlar için de başvuru yapıyor.

Ancak geciken mülakat sonucundan dolayı adaylar gerek yeni personel alımlarına gerekse Aralık’ta başlayacak merkezi alımlara tam olarak odaklanamıyor. Bu sebeple uzayan mülakat sonuçlarının açıklanması büyük önem arz ediyor.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı mülakatı nasıl yapıldı?

4/B sözleşmeli personel alımı sözlü olarak tek aşamalı yapıldı. Sözlü konuları ve puanlama:

  • Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi 50 puan,
  • Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü 10 puan,
  • Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu 10 puan,
  • Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı 10 puan,
  • Genel kültürü ve genel yeteneği 10 puan,
  • Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, konularında 10 puan olmak üzere 100 tam puan üzerinden değerlendirme yapılıyor. Sözlü sınav komisyonundaki her üyenin verdiği puanların aritmetik ortalaması alınacak adayların MÜLAKAT PUANI tespit edilecek. 70 alanlar başarılı sayılacak.

Sizler de GÖÇ İDARESİ personel alımı MÜLAKAT DENEYİMLERİNİZİ ve SONUÇLARLA ilgili beklenti ve YORUMLARINIZI hemen yazabilirsiniz.

www.goc.gov.tr personel alımı 2021 sonuçları

Nihai listelere dair detaylar açıklanınca bu haberimizde yer alacak ve ayrıca sizleri tüm sosyal medya hesaplarımızdan ve uygulamalarımızdan duyuracağız. Aşağıdaki sayfamızdan açıklanır açıklanmaz HEMEN öğrenebilirsiniz:

https://isilanlarikariyer.com/ 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum