Görevde Yükselme Sınavlarında Sözlü Puanlarına 100 Verilmeli

Görevde Yükselme Sınavlarında Sözlü Puanlarına 100 Verilmeli

Kamu çalışanı memurlar için düzenlenen görevde yükselme sınavları her yıl kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerçekleştiriliyor ve yapılmaya devam ediyor. Adaylar bazı örneklerde olduğu gibi sözlüden 100 puan bekliyor.

Gerek kamuya yeni memur alımlarında gerekse görevde yükselme sınavları ile unvan değişikliği sınavlarında yapılan sözlü "mülakat" uygulamasına tüm adayların tepkisi çığ gibi büyüyor. Milyonlarca KPSS adayı ile aynı şekilde tüm kurumlardaki kamu çalışanları da sözlü sınav uygulamalarının sona erdirilmesini istiyor ve bu sınavlardan 100 tam puan verilmesini bekliyor.

KPSS veya Yazılı-Uygulama Sınavları Etkili Olsun

Memur alımı adayları kamuya personel alımlarında sadece KPSS puan üstünlüğünün yapılmasını; görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına giren kamu çalışanları da sadece yazılı veya uygulama sınavlarının yapılmasını istiyor.

Sözlü Sınavlara 100 Tam Puan

Geçtiğimiz haftalarda gerek Tarım ve Orman Bakanlığı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığında olduğu gibi adaylara sözlü sınavlarda 100 tam puan verilmiş ve çalışma barışına da büyük katkısı olmuştu. Hak eden aday da yazılı sınav sonucuna göre kadrolara atanmıştı.

Yazılı Sınavın Etkisi Azaltılmamalı

Sözlü sınavın birkaç puanlık farkı dahi birçok adayın hak kaybına uğramasına yol açtığından 100 tam puan ile yazılı veya uygulama sınavlarının etkisi net olacaktır. Sözlü sınava 100 tam puan verilmezse yazılı sınavı 100 alan bir aday ile yazılıdan 70 puan alan aday için şans aynı olacaktır. Çünkü sözlü notuna verilecek puan artık önem kazanacağından 100 tam puan verilmezse hak kaybı burada maalesef başlayacaktır.

Sırada Koca ve Pakdemirli’nin Kararı Var

Sayın Murat Kurum ile Sayın Fahrettin Koca yapılacak sözlü sınavlarda adaylara 100 tam puan talimatını vermesini bekliyoruz. Sağlık Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için yapılan görevde yükselme ve unvan değişikliği sözlü sınavları öncesi adaylar umutlu. Bu sınavlara katılan adaylar sözlü sınavın hak kaybına yol açtığını düşündükleri için yapılacak sınavlarda 100 tam puan verilmesini talep ediyor.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum