GSB 1000 Kamu Personel Alımı Sonuçları Açıklandı

GSB 1000 Kamu Personel Alımı Sonuçları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1000 sözleşmeli kamu personel alımı sözlü ve uygulama sınav sonuçları açıklandı. Tıkla GSB sonuç öğren.

Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB bünyesinde 2021 yılı sözleşmeli 1000 antrenör alımı sözlü ve uygulamalı sınav sonuçları açıklandı. Adaylar aşağıdaki bağlantıdan GSB atama sonuç ekranı üzerinden hemen durumlarını öğrenebilirler. İŞ İLANLARI KARİYER olarak atama süreci ve tüm detayları bu yazımızda hazırladık.

gsb-personel-alimlari.jpg

GSB 1000 antrenör alımı sonuç duyurusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde 1000 kadro için 2020 yılı KPSS KPSSP3 puan sırası esas alınarak üç katı aday 6-17 Aralık 2021 tarihlerinde sözlü ve uygulamalı sınava katılmışlardı. Nihai sonuçlar belli oldu. Adaylar sonuçlarını Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı kariyer kapısı “başvurularım - değerleme sonuçları” başlığı altından öğrenebileceklerdir.

Başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilan edilen her bir pozisyon için belirlenen kontenjan sayısı kadar adayın başvurduğu pozisyona yerleştirmesi yapıldı.

antrenor.jpg

GSB personel alımı yerleştirme işlemleri göreve başlama nasıl olacak?

Adaylar belirlenecek olan süre içerisinde hizmet sözleşmesini imzalayarak görev yerlerine giderek fiilen göreve başlayacaklardır. Süresi içinde geçerli mazereti olmadan göreve başlamayan adaylar feragat etmiş sayılacaktır.

Belirlenen son göreve başlama tarihi itibarıyla, mücbir sebeplerle (doğum, hastalık, askerlik vb.) göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını belgelendirmeleri halinde mazeretlerinin bitimini takip eden 15 (on beş) gün içerisinde göreve başlatılabileceklerdir.

Asıl listede yer alanlardan göreve başlama işlemlerinin yapılması için geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanlar göreve başlatılmayacaktır. Bu adaylar için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmayacaktır.

Antrenör alımı yedek atama olacak mı?

Yedek adaylar, ihtiyaç olması halinde herhangi bir nedenle boşalan sözleşmeli pozisyona, aynı usul ile başarı sırasına göre bu kapsamda yapılacak bir sonraki alıma kadar göreve başlatılabilecektir.

GSB e-Devlet sorgulama.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum