GSB 77 İlde Bin 17 Kamu Personel İşçi Alımı Başvuru Sona Eriyor

GSB 77 İlde Bin 17 Kamu Personel İşçi Alımı Başvuru Sona Eriyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB en az lise mezunu işçi alımı için başvurular tamamlanıyor. GSB işçi alımlarına kimler başvurabilir? 77 şehirde kamu işçi atama başvuruları ve tüm detaylar bu yazımızda.

Gençlik ve Spor Bakanlığı “GSB” 2022 yılı kamu işçi alımı için başvuru iş ve işlemleri tamamlanıyor. GSB Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde İŞKUR üzerinden başvurular alınıyor. İşte kontenjanlar, başvurular ve tüm sürece dair İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladığımız haberimiz:

GSB işçi alımı yapılacak branşlar

Temizlik görevlisi meslek kolunda;

  • 767 sürekli işçi,
  • 144 engelli sürekli işçi,
  • 106 eski hükümlü olmak üzere toplam Bin 17 daimi kamu işçi alımı yapılacaktır. İşte gerekli başvurular ve sürece dair şartlar:

Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı (genel şartlar)

657 sayılı DMK’daki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, özel kanun veya diğer mevzuatta yer alan şartları taşımak, kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak, tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak. Başvurunun bulunduğu il sınırlarında ikamet etmek, Başvuru yaptığı kadro için aranan cinsiyet şartını taşımak gerekiyor. İşte detaylar.

Personel alımı mezuniyetler

Temizlik Görevlisi alımı kadrosuna başvuru için en az ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olmak şartları yer alıyor. İşte başvuru son tarihi:

Kamu işçi alımları başvuru tarihleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB bin 17 kamu işçi alımı için başvurular 12 Ağustos’a kadar sürecektir. İŞKUR üzerinden başvurular yapılabilecektir. Adaylar ayrıca ALO 170 nolu hattan da başvuru yapabileceklerdir. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/gsb-isci-alimi.pdf

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum