Gümrük Bakanlığı 5 Kamu Personel Alımı

Gümrük Bakanlığı 5 Kamu Personel Alımı

21 Ekim 2016 Tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tarafından Kamu Personel Alımı İlanı Yayınlandı. 5 (beş) Avrupa Birliği uzman Yardımcısı alınacaktır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 'nca 21 Ekim 2016 'da personel istihdam edileceği bildirildi. Yapılan açıklamaya göre Sınav başvuruları 09 Kasım 2016 – 21 Kasım 2016 tarihleri arasında Bakanlığın internet sitesinden yapılacaktır. 5 Adet Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alınacak olup 20 katı (100 kişi) yazılı sınava hak kazanacaktır.

Ankara İş İlanları Kariyer Başvuru şartları: Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakülteleri mezunu olmak. Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1981 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)

04 - 05 Temmuz 2015 veya 29 Mayıs 2016 tarihlerinde ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının birinden KPSSP - 88 puan türünden 80 ve üzeri puan almış olmak, Son başvuru tarihinden önceki son iki yıl içinde alınmış olmak kaydıyla İngilizce veya Fransızca dili Yabancı Dil Sınavından (YDS) en az (C) düzeyinde puan almış olmak veyabuna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 5 Uzman Yardımcısı alımı ilan metni için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.