Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 42 Personel Alımı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 42 Personel Alımı

6 Haziran 2016 Tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tarafından Personel Alım İlanı Yayınlandı. Toplam 42 Memur Alımı Yapılacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 6 Haziran 2016 tarihinde personel alımı yapacağını duyurdu. Toplam 42 memur alımı yapılacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları

Başvurular 08 - 17 Haziran 2016 tarihleri arasında Kurumun internet adresinde yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

gumruk-ve-ticret-bakanligi-personel-alimi.jpg

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alımı KPSS Sıralaması İle Yapılacak

Alımlar sözlü sınavla yapılacak olup, Sözlü sınava, KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının üç katı aday çağırılacaktır.

 • Mühendis olarak Ankara ilinde 3 kişi istihdam edilecektir. Fakültelerin “Makine Mühendisliği” bölümünden mezun olması ve KPSSP3 puan türünden asgari puanı almış olmaları gereklidir.
 • Mühendis olarak Ankara ilinde 9 kişi istihdam edilecektir. Fakültelerin “İnşaat Mühendisliği” bölümünden mezun olması ve KPSSP3 puan türünden asgari puanı almış olmaları gereklidir.
 • Mühendis olarak Ankara ilinde 3 kişi istihdam edilecektir. Fakültelerin “Elektrik Mühendisliği” bölümünden mezun olması ve KPSSP3 puan türünden asgari puanı almış olmaları gereklidir.
 • Mühendis olarak Ankara ilinde 1 kişi istihdam edilecektir. Fakültelerin “Harita Mühendisliği” bölümünden mezun olması ve KPSSP3 puan türünden asgari puanı almış olmaları gereklidir.
 • Teknisyen olarak Ankara ilinde 3 kişi istihdam edilecektir. Ortaöğretim Kurumlarının Tarım Alanının Bahçe Bitkileri ya da Süs Bitkileri Dallarından mezun olmak. KPSSP94 puan türünden asgari puanı almış olmaları gereklidir.
 • Teknisyen olarak Ankara ilinde 3 kişi istihdam edilecektir. Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanının İklimlendirme Sistemleri veya Soğutma Sistemleri ya da Yapı Tesisat Sistemleri Dallarından mezun olmak. KPSSP94 puan türünden asgari puanı almış olmaları gereklidir.
 • Teknisyen olarak Ankara ilinde 1 kişi istihdam edilecektir. Ortaöğretim Kurumlarının Metal Teknolojisi Alanının Çelik Konstrüksiyon veya Kaynakçılık ya da Metal Doğrama Dallarından mezun olmak. KPSSP94 puan türünden asgari puanı almış olmaları gereklidir.
 • Teknisyen olarak Ankara ilinde 2 kişi istihdam edilecektir. Ortaöğretim Kurumlarının Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanının Ahşap Doğrama Teknolojisi veya İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi ya da Mobilya İskeleti ve Döşemesi Dallarından mezun olmak. KPSSP94 puan türünden asgari puanı almış olmaları gereklidir.
 • Teknisyen olarak Ankara ilinde 3 kişi istihdam edilecektir. Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü Dallarından mezun olmak. KPSSP94 puan türünden asgari puanı almış olmaları gereklidir.
 • Teknisyen olarak Ankara ilinde 3 kişi istihdam edilecektir. Ortaöğretim Kurumlarının İnşaat Teknolojisi Alanının Yapı İç Mekan Dekorasyonu veya Yapı Yüzey Kaplama Dallarından mezun olmak. KPSSP94 puan türünden asgari puanı almış olmaları gereklidir.

Ticaret Bakanlığı personel alımı 6 İlde İstihdam Edilecek

Kimyager olarak 10 kişi İstanbul, Kocaeli, Ankara, Bursa, Mersin, İzmir illerinde istihdam edilecektir. Fakültelerin ‘’Kimya’’ bölümünden mezun olmak. Sözlü Sınava son başvuru tarihi itibariyle beş yıl içerisinde girmiş olduğu yabancı dil sınavından (YDS) en az (D) düzeyinde puan aldığını bir yabancı dil seviye belgesi ile belgelemek. KPSSP3 puan türünden asgari puanı almış olmaları gereklidir.

 • Laborant olarak 1 kişi Mersin ilinde istihdam edilecektir. Meslek Yüksek Okullarının Kimya Teknolojisi Bölümünden mezun olmak. KPSSP93 puan türünden asgari puanı almış olmaları gereklidir.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Genel Şartları

Tüm unvanlar için GeneI Şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak. 2014 yılı KPSS’de, KPSSP3, KPSSP93 ve KPSSP94 puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış olmak şart.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum