Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 763 Memur Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 763 Memur Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 763 Kamu Personel Alımı Yapılacak. Başvurular 31 Ekim 2016 Tarihinde Sona Erecek. Başvuracak Adaylar Bunlara Dikkat Kimler Nereye Nasıl Başvuracak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alım ilanını yayınladı ve başvuruları almaya başladı. 50 Muayene Memuru, 300 Muhafaza Memuru 50 Tüketici Hakem Heyeti Raportörü, 20 Avukat, 3 Programcı, 340 Memur olmak üzere toplam 763 kişi istihdam edilecek.

Başvurular haberin en altında yer alan link üzerinden online olarak 31 Ekim 2016 tarihine kadar yapılacak. Posta, fax veya şahsen başvuru alınmayacaktır.

İş talep formuna ulaşmak için, TC kimlik no, doğum tarihi, nüfus cüzdanı seri/no bilgilerinizi eksiksiz ve doğru biçimde doldurmanız, 2016 yılı KPSS’de, KPSSP3 puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış olmanız gerekmektedir. Başvurunuzun kabul edilebilmesi için, İş talep formunda istenen tüm alanları eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekmektedir. Taranmış bir VESİKALIK fotoğrafınızı sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Fotoğrafınızın boyutu 300KB’ı aşmamalı, ".jpg" ya da ".jpeg" uzantılı olmalıdır.

Muayene Memuru alımı için: En az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, İktisadî ve İdarî bilimler, iktisat, işletme fakültelerinden mezun olmak. Sınava son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. (31/10/1981 tarihinde ve daha sonra doğanlar başvurabilir.)

Muhafaza Memuru alımı için: En az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, İktisadî ve İdarî bilimler, iktisat, işletme fakültelerinden mezun olmak. 30 yaşından gün almamış olmak, (31/10/1987 tarihinde ve daha sonra doğanlar başvurabilir.) Erkekler en az 172 cm, bayanlar ise en az 165 cm boyunda olmak, “Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, psikiyatrik bir hastalık, kişilik bozukluğu, nörolojik rahatsızlığı, şaşılık, körlük, gece körlüğü, renk körlüğü, işitme kaybı, topallık, kekemelik, kas veya iskelet sisteminde hareket kısıtlılığı ve benzeri engeller bulunmadığını belirten, “Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sağlık kurulu raporu” almak.

Memur alımı için: En az dört yıllık eğitim veren yüksek öğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve İktisadî ve İdarî bilimler fakülteleri, uygulamalı bilimler yüksekokullarının gümrük işletme bölümünden mezun olmak.

Tühetici Hakem Raportörü alımı için: Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunu olmak şart. Avukat alımı için: Avukatlık ruhsatına sahip olmak şart.

Programcı alımı için: En az dört yıllık eğitim veren fakülte veya yüksekokulların matematik, istatistik, fizik bölümleri veya fakültelerin bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olmak, En az iki programlama dilini bildiğine dair belge sahibi olmak, NET, C#, ASP.NET MVC konusunda deneyim sahibi olmak, NET Framework 4.5 ve üstü versiyonlarda deneyim sahibi olmak, CSS, XML, Javascript, HTML5, XHTML, Jquery, Ajax gibi Web teknolojilerine hakim ve deneyimli olmak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum