Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı 2016

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı 2016

22 Ocak 2016 Tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayınladı. Başvurular 08-22 Şubat 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. KPSS En Az 70 Puan Şart.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 22 Ocak 2016 günü kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabii sözleşmeli olarak 14 kişi istihdam edileceği belirtildi. Başvurular 08-22 Şubat 2016 tarihleri arasında kuruma şahsen veya posta yoluyla yapılacağı duyuruldu. Alımlar sözlü sınavla 21-25 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bilişim personeli olabilmek için genel şartlar şöyle sıralandı: bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği veya mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak şart.

Ayrıca Yazılım ve yazılım tasarımı tecrübe şartı da ilanda belirtilmektedir. Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği konularında bilgi sahibi olması, güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek şartları yer almaktadır. İlanda her unvan için ayrı özel şartlar yer almaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.