Güncel Uzman Erbaş Alımları Başladı! En Az Lise Aralık 2020

Güncel Uzman Erbaş Alımları Başladı! En Az Lise Aralık 2020

İçişleri Bakanlığı bünyesinde kamuya güncel Aralık 2020 uzman erbaş alımları kapsamında başvurular alınmaya başladı. En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği uzman erbaş alımlarına dair tüm detayları, başvuru sürecini bu haberimizde hazırladık.

2020/2. dönem kapsamında İçişleri Bakanlığı en az lise mezunu uzman erbaş alımları için başvuruları Sahil Güvenlik komutanlığı bünyesinde başlattı. Sahil Güvenliğe en az lise mezunlarının başvuru yapabileceği uzman erbaş alımları için başvurular alınıyor.

Kimler uzman erbaş alımlarına başvuru yapabilir? Uzman erbaş kimler olabilir? Uzman erbaş alımı başvurularına dair tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

2020/2 Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuruları

SGK bünyesinde 100 uzman erbaş alımı yapılacak. Adaylar 24 Aralık 2020 tarihine kadar yapabilecekler. Başvurular e-Devlet üzerinden Sahil Güvenlik Komutanlığı "İş Başvurusu" alanından yapılabilecektir. Başvurular sadece internetten olacağından posta veya şahsen başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular için saate dikkat: Uzman erbaş alımları için başvurular 24 Aralık 2020 saat 11.00'da sona erecektir. Ancak yeterli başvuru olmaması durumunda bazı branşlar için süre uzatılabileceği açıklandı.

100 Uzman Erbaş Alımı Kontenjanları Nelerdir?

30 uzman erbaş alımı telsizci branşı için, 20 uzman erbaş alımı şoför branşı için, 40 uzman erbaş alımı topçu branşı için, 10 uzman erbaş alımı da kurbağa adam branşı için olmak üzere 100 uzman erbaş alımına başvurular alınmaya başladı.

Uzman Erbaş Alımları Genel ve Özel Şartlar

Uzman Erbaş Alımları Başvuru genel ve özel şartları bulunmaktadır. Aşağıdaki “Başvuru Kılavuzu” bağlantısından diğer başvuru özel şartlarını da özellikle incelemenizde fayda vardır.

Başvurular için en az lise mezuniyeti isteniyor. Ayrıca 100 uzman erbaş alımında yaş şartının farklı kriterleri de bulunuyor. İşte 100 uzman erbaş alımı yaş şartları:

27 Yaş: 2020 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak şartı aranıyor.

29 Yaş: Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 29 yaşını bitirmemiş olmak şartı aranıyor.

5 Yıl Terhis Süresi: Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olmak şartı aranıyor.

Sözleşmeli er ve erbaşlarda 27 Yaş: Sözleşmeli erbaş ve erlerden, başvuru yaptığı tarihte sözleşme süresini doldurmuş ve sözleşmesini yenilemeden ayrılmış olanlar 2020 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak şartları aranmaktadır.

Tüm İlanlara ANLIK ulaşmak için (Kamu Personeli Alımı) cep uygulamamızı indirerek veya Facebook sayfasını takip ederek anında haberdar olabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum