Hac Kura Sonucu Sorgulama Ekranı Açıldı

Hac Kura Sonucu Sorgulama Ekranı Açıldı

2017 yılında 1 Milyon 900 bin vatandaş hacca kayıt yaptırmıştı. Hac kurası yapılmış olup sonuçlar bugün saat 23: 15’ te diyanet işleri başkanlığının web sitesinde yayımlandı. Kuralar Türkiye Diyanet Vakfı Konferans salonunda gerçekleşti. Kura çekimi sonuç

Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez haccı adaylarına, hac ibadetinin önemini manevi duygularına ilişkin olarak şunları kaydetti. Hac ibadeti çıkan mümin erkekler ve mümin kadınlar susuz kalmış sahra çölünde ölümü bekleyen bir insan nasıl suya kavuşuyor ise bilinmeli ki, hacca gitme imkanına kavuşan müminler öyle sevinmelidir.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez şu da iyi bilinmelidir. Hac kura çekiminde ismi çıkmayan haccı adaylarımız da sanki dünyadaki tüm servetinin gözlerinin önünde yanmış gibi hissederek üzülmeli çünkü hakikatte öyle üzülenleri Allah CC sever.

Görmez haccı adaylarına yaptığı konuşmaları arasında dünya üzerinde bir buçuk milyar Müslüman bulunmakta fakat 72 milletten Kabe’yi muazzam ayı, beytullahı görmeyi Peygamberimiz Efendimiz Hz. Muhammed SAS’ in mübarek ravzasını görmeye iyi bilinmelidir ki, farklı kültürler, farklı renkler Rabbine en güzel yolculuk için gelmektedir. Hac kura sorgulama http://hac.diyanet.gov.tr/ adresinden yapılmaktadır.

Neden sıra ile götürülmüyor sorusu çok sorulmakta bununla ilgili olarak şunları söyleye bilirim, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak yaptığımız plan ve programda sıra veya yaşa göre uygulama yaptığımız zaman iyi bilinmeli ki,10 yıl önce başvuran haccı adaylarımızın olduğu bilinmelidir. Vatandaşların sıra ve yaşa göre hacca götürmemiz istenmesi halinde üzülerek söyleye bilirim bir çok kişinin hak ve hukukunu çiğnemiş olacağız, dedi.
Kura sonuçları bugün 23: 15 itibari ile Diyanet işleri Başkanlığının resmi web sitesinde yayınlandı.

Haccı adaylarının kesin kayıtları ise 3 ile 23 Mart 2017 tarihleri arası yapılacaktır. Belirtilen süreler içerisinde yapmaları gerekmektedir.

Kura sonuçlarının sonuçlarına göre ve kontejanların oranlarına ve çerçevesine göre kesin kayıtlar yapılacak olup haccı adaylarımızın haklarını yakmamalarını bu mükkades yolculuğu hayır ile bitirmeyi Allah tüm Müslümanlara nasip etmesini niyaz ediyorum, dedi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.