Hafta Sonu O Vatandaşlara Sokağa Çıkmak Yasak Olmayacak

Hafta Sonu O Vatandaşlara Sokağa Çıkmak Yasak Olmayacak

2021 yılının Şubat ayının son günlerinde Valiliklere iletilen genelge ile sokağa çıkma konusunda muafiyet getirildiği ilan edildi. Vergi haftası olan süreç dahilinde yapılandırma borçluları için sokağa çıkma yasağı muafiyeti getirildi.

Kamu borçlanmaları dahilinde önemi bir sürece girildi. Vergi ve kamu ödemeleri kapsamında borçlu olan vatandaşlar için tanınan yapılandırma imkanına katılımların sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için yeni bir genelge yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayımlanan genelde bugün itibari ile il valililerine iletildi. Vatandaşların bu süreçte her hangi bir prosedür sorunu yaşamaması için kamu kurumlarının da hizmete dahil olacağı beyan edilirken; borçlu vatandaşların ödeme konusunda resmi bir sorun yaşamayacakları açıklandı.

Süreç Sona Eriyor

Bilindiği üzere 2021 yılı itibari ile kamuya olan borçların yapılandırılması için yeni adımlar atılmıştı ve 7256 sayılı kanun kapsamında yapılandırılan borçların ödemelerine ilişkin tanınan sürenin sonuna gelindi.

1 Mart 2021 tarihi itibari ile sona erecek olan vergi ödemeleri için vatandaşların fiziki olarak ödeme yapmasına engel olan hafta sonu sokağa çıkma yasakları konusunda güncel bir karar alınırken; Valiliklere iletilen genelgede yer alan bilgilere göre; vergi yapılandırma ödemelerine ait belgeleri gösteren her vatandaşın 27-28 Şubat 2021 tarihlerinde sokağa çıkmalarına müsaade edilecektir.

200 Milyar TL’lik Yapılandırma

Kamuya ilişkin ödemelere dair yapılandırma bekleyen vatandaşların toplamda bulunan 500 milyar TL borç içerisinden 200 milyon TL’lik kısmı için yapılandırma talep ettikleri beyan edildi.

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.