Hak – İş’ ten Taşeron Açıklaması

Hak – İş’ ten Taşeron Açıklaması

Sok Dakika taşeronlar haberi!!! Hükümet bir süredir taşeron sistemi ile ilgili bir takım değişikliklerin kapıda olduğundan bahseder.

Ancak son dönemlerde bu konu ile ilgili pek bir ilerleme görünmemektedir. Bu durum da çok fazla sayıda taşeronun dikkatini çekmiştir. Taşeron çalışan işçiler bu konudaki rahatsızlıklarını ve beklentilerini sıklıkla dile getirmeye başlamıştır.

Taşeron hükümetin geçici süre ile çalıştırdığı işçilerdir. Diğer çalışanlar ile aynı işi yapmalarına rağmen bu iş için hem hiçbir hakları yoktur. Hem de sadece iş bitene kadar ücret alırlar. Taşeron ise aynı işi yaptıkları işçiler ile aynı kategori içerisinde olmayı istemektedir. Bu nedenle de kısa süre içerisinde hükümetten kadro müjdesi beklemektedir.

Hak – İş’ ten Açıklama

Taşeron işçilerin büyük bir umut le beklediği değişiklik için ilk açıklamalar Hak – İş genel başkanından geldi. Genel başkanın yaptığı açıklamalara göre hükümet taşeron değişikliği ile ilgili kendilerinden kesinlikle herhangi bir görüş almamaktadır. Sadece hükümet kendi bildiği yolu izlemektedir. Bu durum da taşeronların haklarını düşünmeden değişiklik yapılmasına neden olmaktadır.

Hak – İş genel başkanı Mahmut Arslan; yaptığı açıklamaya şunları da ekledi: İyi bir sistem ve çalışan haklarının korunması isteniyorsa kesinlikle taşeron sisteminin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Mahmur Arslan’ a göre ancak bu şekilde gerçekleşen bir sistem başarıya ulaşacaktır. Taşeron işçilerine Kamu işçi statüsünde kadro verilirse bu sistemin tüm mağdurları ortadan kalkacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum