Halk Sağlığı Eleman Alımı

Halk Sağlığı Eleman Alımı

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Personel Alım 09 Ocak 2017 de ilanı yayınladı. Alınacak Personel sayısı 37 kişi olarak açıklandı. Başvurular 13 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir.

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü 290 Boş Kadro bulunduğunu ancak sadece 37 Halk Sağlığı Elemanı alınacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Kamu personeli olmayan Aile Sağlığı Elemanı kontenjanı 37 (otuzyedi) kişidir.
5258 sayılı Aile Hekimliği Uygulaması Hakkında Kanun'un 3. maddesine istinaden kamu görevlisi olmayan ebe, hemşire, sağlık memuru (toplum sağlığı) ve acil tıp teknisyenleri sözleşmeli aile sağlığı elemanı olarak istihdam edilecektir.

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü 37 kişi için şartlar: Türkiye'de mesleğini icra etmeye yetkili ve ortaöğrenim veya yüksek öğrenim kurumlarının ebelik, hemşirelik, sağlık memuru (toplum sağlığı) ve acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar ile vekil ebe, hemşire, sağlık memuru (toplum sağlığı) olarak çalışan kişiler başvuruda bulunabileceklerdir. Başvuru Ülke geneli olup KPSS şartı bulunmamaktadır.

Başvuru esnasında gerekli belgeler: TC Kimlik Numarası bulunan geçerli bir kimlik belgesinin onaylı fotokopisi, Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş, diploma veya geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti, İlgili makamlarca verilmiş adli sicil ve sabıka kaydını gösterir son 6 ay içerisinde alınmış belge, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına ilişkin sağlık raporu (son 6 ay içerisinde alınmış), İlimizde görev yapmakta olan sözleşmeli bir aile hekimince imzalanmış, çalışmak istediğini açıkça beyan eden imzalı dilekçe ve Aile sağlığı elemanı olarak sözleşme imzalamak istediğine ve başvuru tarihi itibariyle 6 ay öncesine kadar kamu görevlisi olarak çalışmadığına dair imzalı dilekçesi olması gerekmektedir.

Başvuru yeri ve şekli: Başvurular Halk Sağlığı Müdürlüğü Hizmet Binası Seyitnizam Mah. Mevlana Cad. No: 81-83 Zeytinburnu /İSTANBUL adresine   09 Ocak 2017 – 13 Ocak 2017 tarihinde mesai saatlerinde yapılacaktır. Posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum