Halkbank 3 Ay İçinde Bin Personel Alacak

Halkbank 3 Ay İçinde Bin Personel Alacak

Halkbank, 2017 yılının ilk çeyreği sonunda yaklaşık bin personelin işe alımını yapacağını açıkladı. Halkbank'tan yapılan açıklamaya göre ; müfettiş yardımcısı, iç kontrolör yardımcısı, uzman yardımcısı, BT uzman yardımcısı ve servis görevlisi olarak 1000

Halkbank, 2017 yılında yaklaşık olarak bin personel alımı yapacağını açıkladı. Yapılan açıklama sonrasında alım yapılacak kadrolar da netleşti.

Halkbank 1000 personel alımını hangi unvanlarda yapacak; müfettiş yardımcısı, iç kontrolör yardımcısı, uzman yardımcısı, BT uzman yardımcısı ve servis görevlisi unvanlarında bin kişi istihdam edilecek.

Halkbank tarafından 2016 yılı kasım ayında yayınlanan ilan ile 500 uzman yardımcısı olarak işbaşı yaptığı Halkbank'ta, diğer pozisyonlar için de sınavda başarılı olanlar ilk çeyrek sonuna kadar görevlerine başlayacağı bildirildi.

Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Türkiye 'de en fazla istihdam sağlayan 5 bankadan biri olduklarını anımsatan Taşkesenlioğlu, ekonomik göstergelerin iyileşmesi ve yatırımcıların yeniden öz güven kazanması yönünde önemli adımlar atıldığını anlattı.

Taşkesenlioğlu, kendilerinin de ekonomik reformların tamamlayıcısı bir kurum olarak üzerilerine düşeni yaptıklarını işaret ederek, "Bin gencimize daha iş imkanı sağlıyoruz." şeklinde açıklama yaptı.

Büyüme hedeflerini tutturabilmek için kenetlendikleri bu süreçte, attıkları bu adımla Türkiye'nin geleceğine güvendiklerini bir kez daha tüm dünyaya gösterdiklerini vurgulayan Taşkesenlioğlu, "Halkın gücü Halkbank, Halkbank'ın enerjisi de bu ülkenin gençleridir." dedi.

Ali Fuat Taşkesenlioğlu, istihdam kapasitesi 2016'da bir önceki yıla göre yüzde 2,2 azalan sektörde, işe alımlara devam ederek farklı olduklarını bildirdi.

Kadrolarını daha da gençleştirebilmek ve uygun pozisyonlarda görevlendirmek üzere en doğru kişileri seçebilmek için büyük özen gösterdiklerini aktaran Taşkesenlioğlu, sınavlarını başarıyla geçen adayların en verimli olabilecekleri alanları belirlemek üzere bu yıl "kişilik envanter testini" uygulamaya aldıkları bilgisini verdi.

Taşkesenlioğlu, grup mülakatlarının da gerçekleştirildiği işe alım süreçlerinin genel müdür yardımcıları tarafından titizlikle takip edildiğini anlatarak, şunları kaydetti:

"Liyakat ilkesi çerçevesinde belirli aşamalardan geçen adaylarımızla genel müdür yardımcılarımız bizzat görüşüyor. Bu sayede gençlerimiz bizleri tanıma fırsatı buluyor ve bankamızın kapısından içeri girdikleri ilk andan itibaren buradaki sıcaklığı ve samimiyeti birebir yaşıyor. Aramıza yeni yeteneklerin katılmasından çok mutluyuz. Açıklamasını yaptı.

Halkbank 2017 personel alım ilanı yayınlandığı zaman sitemizden duyurulacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.