Halktan Cumhurbaşkanına Mesaj

Halktan Cumhurbaşkanına Mesaj

15 Temmuz gecesi yaşananlardan sonra milletimiz gerekli olan cevabı vermiştir.Halkımızın içindeki duyguları dile getirmek amacıyla yayınladığımız bu mesaj, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere mülki idare amirleri olan vali ve kaymakamları da kapsamaktadır.

15.07.2016 tarihinde ülkemiz 10:30 saatleri itibarıyla başlayan ve milli iradeyi demokrasiyi hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan alçak bir kalkışmaya maruz kalmıştır.

Ordu içinde örgütlenmiş paralelci cunta tarafından gerçekleştirilen bu hain kalkışmanın hak ettiği cevabı en etkili şekilde aldığından ve alacağından hiçbir kuşkumuz yoktur.

Bu menfur girişim karşısında demokratik hukuk devletini sarsılmaz bir iradeyle savunan ve cuntacılara karşı siyasal tarihte eşine az rastlanır şekilde dik duran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Hükümetimize güvenlik güçlerimize ve halkımıza en içten teşekkürlerimizi arz ediyor şükranlarımızı sunuyoruz. Darbeci ihanet odaklarına yönelik olarak ortaya konulan bu demokratik duyarlılığı ve cesareti her türlü takdirin ötesinde görüyor bu sayede ülkemizin yarınlarına dair umut ve hedeflerimizi daha da güçlü şekilde sahipleniyoruz.

Şüphesiz ki ülkemizin ileri demokrasiye ve gerçek bir hukuk devletine ulaşma yolundaki azim ve kararlılığı artarak devam edecektir. Bu süreçte başta paralel devlet yapılanması olmak üzere her türlü vesayet ve terör odağına yönelik haklı mücadelemiz başarıyla sonuçlanacak ülkemize ve insanlık değerlerine ihanet eden darbeci çetelere ideolojik olarak bakmayarak Devletin yanında olan 78 milyon vatandışı canı yürekten kutluyoruz. Develete meydan okuyan çapulcular adalet karşısında mutlak hesap verecektir.

Darbe girişiminden sonra kamu kurum ve kuruluşlarında cumhuriyet tarihinin en büyük temizlik operasyonu başlatıldı. Devletin bütün organlarına sızmış adeta devleti ele geçirmiş durumda olan FETO terör örgütü Asker-Polis olmak üzere tüm devlet kademelerinde yukarıdan aşağı doğru eş zamanlı olarak görevden alınmalar hızlı şekilde sürerken vatandaştan tepki mesajları almaya başlayan ve bunu İl ve İlçe bazında haber yapan ajanslardan alınan bilgiler ışığında bu haberi yapmamız elzem olmuştur.

FETO terör örgütüne yönelik olarak temizlik operasyonlarında İl ve İlçelerde görevden alınan alt kademelerdeki kamu görevlileri piyon rolü oynarken asıl yöneticilerin ve kurum amirlerinin alınmadığı piyonları yerleştirenler ve eğitenleri olduğu ancak bunlar İl ve İlçe bazında yöneticiler tarafından korunuyormu sorusu akla gelmektedir. Bu yönetici ve idareci pozisyonunda olan 81 İl ve ilçelerinin Vali ve Kaymakamlarca daha titiz ve dikkatli şekilde elekten geçirilmek suretiyle MEB taşra teşkilatı idari kadro başta olamak üzere diğer kurum ve kuruluşlardaki idarecilerinde süzgeçten geçirilmesi yönünden gelen mesajlar arasında yer almaktadır. Mülkiye amirlere iletmek suretiyle ajanslara düşen haberler arasında yer almaktadır.

Saygıylarımızla kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.