Harita Genel Müdürlüğü Kadrolu 104 Memur Alacak

Harita Genel Müdürlüğü Kadrolu 104 Memur Alacak

Harita Genel Müdürlüğüne yeni memur alımı için başvuru ilanı yayımlandı. Başvuruları nasıl ve nerelere yapılacak. 104 memur alımı kontenjanları, başvuru süreci ve tüm detaylar bu haberde.

Milli Savunma Bakanlığı MSB bünyesinde Harita Genel Müdürlüğü için 104 memur alımı kontenjanı ayrıldı. Harita Genel Müdürlüğü kadrolarına kamu personeli alımları KPSS şartı, mezuniyet bölümleri ve unvanlar bazında branş dağılımı tam listesini bulabilirsiniz.

Harita Genel Müdürlüğü Memur Alımı Branşları

Aşçı, Çocuk Eğitimcisi, Diyetisyen, Garson, Grafiker, Hemşire, Hizmetli, İstatistikçi, Mal Sorumlusu, Memur, Mühendis (Harita), Mühendis (Bilgisayar), Mühendis (Çevre), Mühendis (Endüstri), Sosyolog, Şoför alımları yapılacak.

Ayrıca Tekniker (Harita ve Kadastro), Tekniker (Bilgisayar), Tekniker (Mekatronik), Tekniker (Matbaa), Teknisyen (Acil Tıp), Teknisyen (Marangoz), Teknisyen (Klima), Teknisyen (Kaynak), Teknisyen (Oto), Teknisyen (Elk.Güç Kay.), Teknisyen (Bilgisayar), Terzi, Uzman, V.H.K.İ. alımları yapılacak.

Memur Alımı Başvuru Süreci

Başvurular 31 Ocak 2021 tarihine kadar Personel Temin internet sitesi üzerinden e-devlet şifresi ile yapılabilecektir. Aşağıdaki başvuru kılavuzundan tüm detaylara ve diğer şartlara erişim sağlayabilirsiniz.

Harita Genel Müdürlüğü Memur Alımı Kontenjan ve Mezuniyet Şartları

4 Aşçı alımı için KPSSP94 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak gerekiyor. 3308 sayılı Kanuna göre aşçılık dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya MEB'den onaylı aşçılık sertifikası sahibi olmak gerekiyor. (Ortaöğretim kurumlarının Yiyecek Hizmetleri Aşçılık dalından mezun olanlardan belge ve sertifika istenmeyecek.)

3 Çocuk Eğitimcisi alımı için KPSSP03 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Çocuk Gelişimi veya Çocuk Sağlığı ve Gelişimi lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Diyetisyen alımı için KPSSP03 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak gerekiyor.

2 Garson alımı için KPSSP94 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı Bar, Servis, Hosteslik, Turizm Endüstrisi Servis Hizmetleri dallarından mezun olmak gerekiyor.

2 Grafiker alımı için KPSSP03 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Grafik, Grafik Sanatlar, Fotoğraf ve Grafik Sanatlar (Grafik), Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, Grafik Resimleme ve Baskı lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.     
1 Hemşire alımı için KPSSP03 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Sağlık Memurluğu lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

2 Hizmetli alımı için KPSSP94 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak gerekiyor.

1 İstatistikçi alımı için KPSSP03 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik ve İstatistik lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

9 Mal Sorumlusu alımı için KPSSP93 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak gerekiyor.

6 Memur alımı için KPSSP93 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Adalet ön lisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak gerekiyor.

4 Mühendis (Harita) alımı için KPSSP03 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık, Harita Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

12 Mühendis (Bilgisayar) alımı için KPSSP03 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Mühendis (Çevre) alımı için KPSSP03 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Çevre Mühendisliği lisans programından mezun olmak gerekiyor.

2 Mühendis (Endüstri) alımı için KPSSP03 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Sosyolog alımı için KPSSP03 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Sosyoloji lisans programından mezun olmak gerekiyor.

1 Şoför alımı için KPSSP94 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak gerekiyor. C veya CE sınıfı ehliyet sahibi olmak gerekiyor. (01 Ocak 2016 Tarihinden önce ehliyet alanlardan ehliyetini değiştirmeyenler için D veya E sınıfı ehliyet sahibi olmak) gerekiyor.

8 Tekniker (Harita ve Kadastro) alımı için KPSSP93 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Harita Kadastro, Harita Teknikerliği, Harita ve Kadastro ön lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

6 Tekniker (Bilgisayar) alımı için KPSSP93 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

2 Tekniker (Mekatronik) alımı için KPSSP93 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Mekatronik ön lisans programından mezun olmak gerekiyor.

3 Tekniker (Matbaa) alımı için KPSSP93 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Matbaacılık, Matbaacılık ve Baskı Teknikleri, Tasarım ve Basım-Yayımcılık, Bilgisayar Destekli Yayımcılık, Basım ve Yayın Teknolojileri ön lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Teknisyen (Acil Tıp) alımı için KPSSP94 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim Kurumlarının Acil Sağlık Hizmetleri Alanı, Acil Tıp Teknisyenliği Dalından mezun olmak gerekiyor.

1 Teknisyen (Marangoz) alımı için KPSSP94 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim Kurumlarının Ahşap Teknolojisi Alanı Ahşap Doğrama İmalatı, Ahşap İskelet İmalatı, Ahşap Yapı (Doğramacılık), Mobilya İmalatı Dalları veya Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı Ahşap Doğrama Teknolojisi, İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi, Mobilya İskeleti ve Döşemesi Dallarından mezun olmak gerekiyor.

1 Teknisyen (Klima) alımı için KPSSP94 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanı ve dallarından mezun olmak gerekiyor.

1 Teknisyen (Kaynak) alımı KPSSP94 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim kurumlarının Metal Teknolojisi Alanı ve dallarından mezun olmak gerekiyor.

3 Teknisyen (Oto) alımı için KPSSP94 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim kurumlarının Motorlu Araçlar Teknolojisi alanı ve dallarından mezun olmak gerekiyor.

1 Teknisyen (Elk.Güç Kay.) alımı için KPSSP94 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı ve dallarından veya Endüstriyel Otomasyon alanı Endüstriyel Elektronik dalından mezun olmak gerekiyor.

1 Teknisyen (Bilgisayar) alımı için KPSSP94 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim kurumlarının Bilişim Teknolojileri alanı ve dallarından mezun olmak gerekiyor.

1 Terzi alımı için KPSSP94 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak gerekiyor. 3308 sayılı Kanuna göre bayan veya erkek terziliği dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya MEB'den onaylı terzilik sertifikası sahibi olmak gerekiyor.

14 Uzman alımı için KPSSP03 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Fakültelerin Uluslararası İlişkiler, İşletme, iktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Toplumsal ve Siyasal Bilimler lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

9 V.H.K.İ. alımı için KPSSP93 puan türü isteniyor. Mezuniyet olarak Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Bilgi İşlem, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar, Bilgi Yönetimi, Bilgi Yönetimi (İnternet) Bilişim-Yönetim, Yönetim önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum