Hava Astsubay MYO ile Hava Harp Okulu Başvurusu 2016

Hava Astsubay MYO ile Hava Harp Okulu Başvurusu 2016

Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu başvurusu ile Hava Harp Okulu başvuruları 13 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek. Hava Astsubay MYO ve Hava Harp Okulu başvuruları tek sayfada.

Hava Harp Okulu başvuruları 13 Mayıs 2016 tarihine kadar yapılacak. Başvuru Koşulları şöyle belirlendi: T.C. vatandaşı olmak, Herhangi bir nedenle askeri okullardan çıkmamış veya çıkarılmamış, sivil okullardan çıkarılmamış olmak, 2016 Yılı Yükseköğretime Geçiş (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) katılmış ve tespit edilecek taban puanı almış olmak, ÖSYS Kılavuzunda yer alan okul türlerinden mezun olmak.

En fazla 20 yaşında olmak (1996 ve sonrası doğumlu) (yaş düzeltmesi yaptıranların düzeltmeden önceki yaşı dikkate alınır), 2016 yılı Haziran döneminde mezun olacak durumda olmak veya dönemine bakılmaksızın 2015 yılında mezun olmak şart.

Hava Astsubay Meslek Yüksel Okulu başvuruları 13 Mayıs 2016 tarihine kadar yapılacak. Başvuru Koşulları şöyle belirlendi: T.C. vatandaşı ve Erkek olmak, 2015 veya 2016 yıllarında liseden mezun olmak, (Başvuru ile ilgili şartları taşıyan adaylardan Fakülte ve Meslek Yüksekokullarında kayıtlı veya yeni kayıt yaptıracak durumda olanların, Hv. Asb. MYO ’ya başvurmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.). Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre gün ve aya bakılmaksızın en fazla 21 yaşında olmak (01 Ocak 1995 ve sonrası doğanlar başvurabileceklerdir). Her ne sebeple olursa olsun yaş düzeltmesi yaptıranların düzeltmeden önceki yaşları dikkate alınır.

İlan metninde belirtilen okul türleri ve alanlardan 2015 yıllında mezun olmuş olmak ya da en geç 08 Ağustos 2016 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2016 yılında yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na katılmış olmak ve Haziran ayı içerisinde belirlenecek Seçim Aşamaları Baraj Puanı ve üzerinde puan almak. Ayrıca adayların belirtilen yaşlara göre boy-kilo sınırları içerisinde yer alması şart.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.