Hava Harp Okulu Pilot Subayı ve Öğrenci Alımı

Hava Harp Okulu Pilot Subayı ve Öğrenci Alımı

31 Ağustos 2016 Tarihinde Hava Harp Okulu Öğrenci Alımları Hava Harp Okuluna birinci, ikinci ve üçüncü sınıflarından öğrenci ve mezunlar arasından Pilot Subayı alınacak. Başvuru kılavuzu için tıklayınız. Başvurular 09-30 Eylül 2016 tarihlerinde.

Hava Harp Okulu tarafından 31 Ağustos 2016 tarihinde yapılan duyuruda üniversitelerin birinci, ikinci ve üçüncü sınıflarından öğrenci alınacaktır. Yapılan bir diğer duyuruda ise Üniversite mezunları arasından Pilot Subayı alımı yapılacak.

Türk Hava Kuvvetleri Pilot Subay temini için: Fakülte ve Yüksekokullardan Pilot Olarak Mezun Olanlar başvurabilecek. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. En az dört yıl süreli eğitim veren Fakülte ve Yüksekokullardan pilot olarak mezun olmak. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 27 yaşını bitirmemiı olmak (01 Ocak1989 ve sonrası doğumlu olmak.) Ülkemizce, Bakanlar Kurulu kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş, FETÖ/PDY, PKK ve DAİŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle kendisi, eşi, annesi, babası, kardeşlerinin herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak şart. "Pilot Subay Temini" başvuruları 03-18 Eylül 2016 tarihleri arasında internet sitesinden yapılacaktır.

Hava Harp Okuluna üniversitelerin ikinci ve üçüncü sınıflarından öğrenci alımı için: Üniversitelerin Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Pilotaj Bölümü (Sadece İkinci Sınıf), Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Pilotaj Bölümü (Sadece İkinci Sınıf), Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Pilotaj Bölümü (Sadece İkinci Sınıf), Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Pilotaj Bölümü (Sadece İkinci Sınıf), Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği bölümü öğrencileri başvurabilecek. İkinci Sınıf Başvuru tarihi itibariyle en fazla 22 yaşında olmak (1994 ve sonrası doğumlu), Üçüncü Sınıf Başvuru tarihi itibariyle en fazla 23 yaşında olmak (1993 ve sonrası doğumlu) şart. Başvurular 09-30 Eylül 2016 tarihleri arasında internet üzerinden alınacaktır.

Hava Harp Okuluna üniversitelerin birinci sınıflarından öğrenci alımı için: Pilotaj eğitimi veren üniversiteler öncelikli olmak üzere üniversitelerin tüm mühendislik bölümlerinin birinci sınıfından öğrenci alınacaktır. Başvuru tarihi itibariyle en fazla 21 yaşında (1995 ve sonrası doğumlu) olmak şart. Başvurular 22 Aralık 2016 - 12 Ocak 2017 tarihleri arasında internet sitesinden yapılacak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.