Hava Kuvvetleri Komutanlığı Binlerce Personel Alacak

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Binlerce Personel Alacak

HKK Hava Kuvvetleri Komutanlığı Tarafından Astsubay, Subay ve Pilot Adayı Subay Olarak Binlerce Personel Alımı Yapılacak. Başvurular Elektronik Ortamda 2 Aralık 2016 Tarihine Kadar Yapılacak.

HKK Hava Kuvvetleri Komutanlığı Tarafından Astsubay, Subay ve Pilot Adayı Subay Olarak Binlerce Personel  Alımı Yapılacak. Başvurular Elektronik Ortamda 2 Aralık 2016 Tarihine Kadar Yapılacak.

Astsubay alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve ERKEK olmak, Kaynak olarak TABLO-1’de belirtilen fakülte/yüksekokul lisans bölümlerini veya meslek yüksekokullarının ön lisans programlarından birini kendi nam ve hesabına bitirmiş olmak, Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak, Ön lisans mezunları için geçerli (en son yapılan) Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP93 puan türünden en az 60, lisans mezunları için geçerli (en son yapılan) Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP3 puan türüne göre en az 60 ve üzeri almış olmak.

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 2016 yılının Ocak ayının ilk günü itibarıyla; TABLO-1’de belirtilen ön lisans programlarından mezun olanlar için yirmi beş yaşını (01 Ocak 1991 ve sonrası doğanlar başvurabileceklerdir) bitirmemiş olmak, TABLO-1’de belirtilen lisans programlarında mezun olanlar için yirmi yedi yaşını (01 Ocak 1989 ve sonrası doğanlar başvurabileceklerdir) bitirmemiş olmak şart.

Pilot Adayı Subay alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az dört yıl süreli eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan pilot olarak mezun olmak veya en az dört yıl süreli Tablo-1’de belirtilmiş mühendislik bölümlerinde eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan mezun olup ticari pilot lisansı veya havayolu nakliye pilot lisansına sahip olmak (yurtdışındaki üniversitelerden belirtilen bölümlerden mezun olup denkliği YÖK tarafından onaylanmış ve bu denkliği gösteren belgeye sahip olanlar dahil), Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 32 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1984 sonrası doğumlu olmak) şart.

Subay alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kaynak olarak belirtilen (TABLO-1) en az dört yıl süreli fakülte/yüksekokullardan birini bitirmiş olmak, bayan adayların ise alınacağı sınıflar için belirtilen kaynak okulların birini bitirmiş olmak, Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği Yüksek Öğretim Kurulu’nca
(YÖK) onaylanmış olmak, Geçerli (en son yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS), Eğitim Uzmanı ihtisası için “KPSSP10 Lisans Puanı”ndan en az 60 ve üstü almak, İngilizce Öğretmenliği ihtisası için “KPSSP121 Lisans Puanı”ndan en az 60 ve üstü almak ve Eğitim Uzmanı, İngilizce Öğretmenliği ihtisasları haricindeki sınıf/ihtisaslarda “KPSSP3 Lisans Puanı”ndan en az 60 ve üstü almak.

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 2016 yılının Ocak aynını ilk günü itibariyle lisans bölümü mezunların için yirmi yedi (01 Ocak 1989 ve daha sonra doğanlar), lisansüstü öğrenimlerini tamamlamış olanlar için otuz iki (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar) yaşını bitirmemiş olmak şart.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum