Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı 2016

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı 2016

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı Tarafından 4 Ocak 2016 Tarihinde Sözleşmeli Er Alımı Yapılacağına Dair İlan Yayınladı. Başvurular Elektronik ortamda başvuru formu doldurulmak suretiyle 4 Ocak 2016 tarihinden itibaren yapılacak.

4 Ocak 2016 Tarihinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanda başvurular çevrimiçi olarak 4 Ocak 2016 tarihinden itibaren yapılacağı duyuruldu.

HKK Sözleşmeli er alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. En az ilköğretim veya yurt dışı dengi okul mezunu olup, yirmi yaşından gün almış ve yirmi beş yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar) bu ilana başvurabilecektir.

Sözleşmeli er kimdir: sorusunun cevabı sözleşmeli er kışlada kalan paralı askerdir. Yani normal vatani hizmetini yürüten askerle aynı imkânlara sahip, aradaki farklar ise yıllık izin, maaş, ikramiye ve memurluk imkânı.

Belirli bir ücret karşılığı erbaş ve er kadrolarında görev yapan askere sözleşmeli er denir. Erbaşların üstü, emsal rütbedeki uzman erbaşların astıdır. Toplam 45 gün izin hakkı vardır. Aylık ücret ve sözleşme süresi sonunda tazminat ödenecektir. En az yedi yıl görev yaparak ayrılanlardan nitelik belgesi olumlu olanlar, kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadro ve pozisyonlarına (kamu personeli alım ilanı olmaksızın) yerleştirilebilecek.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.