Hava Kuvvetleri Komutanlığı Subay Temini Başvuru Sonuçları

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Subay Temini Başvuru Sonuçları

Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Subay Alımı için alınan başvurular 2 Aralık 2016 tarihinde sona ermişti. HKK Subay Alımı başvuru sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

HKK Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Dış Kaynaktan Subay Temini ve Pilot Adayı Subay Temini başvuruları elektronik ortamda 2 Aralık 2016 tarihine kadar yapılmıştı.

Yayınlanan ilanda belirtilen şartlar Pilot Adayı Subay alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az dört yıl süreli eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan pilot olarak mezun olmak 32 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1984 sonrası doğumlu olmak) şart.

Dış Kaynaktan Subay alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. En az dört yıl süreli fakülte yüksekokullardan birini bitirmiş olmak, bayan adayların ise alınacağı sınıflar için belirtilen kaynak okulların birini bitirmiş olmak, Eğitim Uzmanı ihtisası için “KPSSP10 Lisans Puanı”ndan en az 60 ve üstü almak, İngilizce Öğretmenliği ihtisası için “KPSSP121 Lisans Puanı”ndan en az 60 ve üstü almak ve Eğitim Uzmanı, İngilizce Öğretmenliği ihtisasları haricindeki sınıf/ihtisaslarda “KPSSP3 Lisans Puanı”ndan en az 60 ve üstü almak. Lisans bölümü mezunların için yirmi yedi (01 Ocak 1989 ve daha sonra doğanlar), lisansüstü öğrenimlerini tamamlamış olanlar için otuz iki (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar) yaşını bitirmemiş olmak şart.

Askeri alımlar sayfasından tüm Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er alımı ilanları ile başvuru sonuçlarını takip etmek için Tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.