Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Başvurusu 2016

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Başvurusu 2016

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Tarafından 2016 Yılı Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı. KPSS Şartı Aranmaksızın En Az Lise Mezunları İlana Başvurabilecek. Başvurular 25 Nisan 2016 Tarihinde Sona Erecek.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı başvuruları 4 Nisan 2016 tarihi ile 25 Nisan 2016 tarihleri arasından internet ortamında online olarak yapılacak. Başvuru Koşulları şöyle belirlendi: Askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak (Askerlik hizmetini yapmamış olanlar ile tecilli olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.). Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle yirmi beş yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 ve sonrası doğanlar). En az lise veya dengi okul mezunu olmak, (8 yıllık ilköğretim mezunları başvuramazlar). İlan metninde belirtilen Piyade sınıfına ait kaynak olarak belirlenen bölümlerden birini bitirmiş veya aranan niteliklerden en az birine sahip olmak.

Askerlik hizmeti sona eren adaylar için, terhis tarihinden itibaren üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak ( 04 Nisan 2013 ve sonrası terhis olanlar). Askerlik hizmeti devam eden adaylar için internette açıklanan eğitime katılış tarihi itibariyle terhis olmak ve Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesinde “Uzman erbaş olmaya layıktır” kararı bulunmak. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak. TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen boy-kilo standartları içinde olmak Askerî hastanelerden “Uzman Erbaş Olur” kararlı sağlık raporu almış olmak. İlgili makamlar tarafından yapılan güvenlik soruşturması uygun olmak. Yapılacak yazılı sınav ve seçim aşamalarında başarılı olmak ve Hava Kuvvetleri Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu hükümlerine göre istihdam edilen personelden, kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteğiyle sözleşmesini yenilemeyenler veya ayrılanlar, ilgili mevzuattaki şartları sağlamak şartıyla başvurabilirler. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış (04 Nisan 2013 tarihinden sonra sözleşmeli erliğe başlayan adaylar başvuramazlar), müteakip sözleşme süreleri içinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibariyle yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum