Araştırmacı Yazar Hanifi Korkmaz

Araştırmacı Yazar Hanifi Korkmaz

Hayat Öyküm

Sitemize renk katan yazarımız Hanifi Korkmaz'ın biyografisi:

1980 yılında Malatya’da dünyaya geldim. İlkokulumu 100. Yıl İlköğretim Okulun’da okudum. İlkokuldan matematiğe ilgim olduğunu anlamıştım. Daha sonra liseye, Metin Emiroğlu Lisesi’ne başladım.

Lise benim için güzel dostluklar kazandığım bir yerdi. Ayrıca lisede hocalarım sayesinde de kendimi oldukça geliştirdim. Zorlu bir süreç olan üniversitesi aşamasına geldi sıra. Üniversitede yine memleketim olan Malatya’da kaldım. Malatya, benim için ayrı güzel bir şehir çünkü.

Üniversite eğitimimi İnönü Üniversite’ sinde tamamladım. Üniversite zamanında oldukça iyi arkadaşlar edindim. Matematiğe ve geometriye olan ilgimden dolayı seve seve Matematik bölümünü bitirdim. Matematik, benim için her zaman başka bir uğraş alanı olmuştu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Mardin Final, Mardin Sınav, Antalya Çözüm, Erzincan Birey ve Malatya Birey dershanelerinde Matematik ve Geometri Öğretmeni olarak görev yaptım. Şimdi ise üniversite zamanında tanıştığım arkadaşlarımla kurduğumuz Özel Çubuk Sebat Temel Lisesi’nde ( Ankara)  Matematik & Geometri Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

Evliyim ve iki kız çocuk babasıyım. Kurucusu olduğum okulun bulunduğu ilçede ikamet etmekteyim. En çok dini konularda yazmayı seviyorum fakat her konuda yazıyorum. Kamu Personeli Alımı Haber Sitesi’nde araştırmacı yazar olarak görevimi sürdürmekteyim.

İletişim Mail : korkmazhanifi@yandex.com

Önceki ve Sonraki Yazılar