Hazine ve Maliye Bakanlığı 175 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 175 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı

Kamuya 2020 memur personel alımları kapsamında 175 kadroya Hazine ve Maliye Bakanlığı için memur alımı yapılacak. Hazine ve Maliye Bakanlığına kadrolu 175 memur alımı başvuru şartları ve tüm detaylar İş İlanları ve Kariyer sayfalarımızda.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 175 memur alımı için başvurular başladı. Hazine’ye memur alımı başvurularına dair tüm detayları, başvuru koşullarını ve başvuru sürecini İş İlanları Kariyer tarafından bu haberimizde hazırladık. İşte kamuya 175 memur alımına dair tüm detaylar.

175 Memur Alımı Başvuru Süreci

Memur alımına başvurular 27 Kasım 2020 Cuma gününe kadar yapılabilecektir. 175 memur alımı için başvurular Bakanlığın internet sitesinden yapılması gerekiyor. Sınav başvurusu yapacak adayların son bir ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf ile kendi el yazısıyla hazırladığı özgeçmişin yüklenmesi gerekiyor. Ayrıca Başvuru Formunun da doldurulması suretiyle 175 personel alımı başvurusu tamamlanacaktır. Elden veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyeceği de özellikle belirtildi.

Sınava Başvuru İçin HES Kodu Gerekiyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımına başvuru için adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekiyor. Sınav başvurusunda kullanılacak olan HES kodunun geçerlilik bitiş tarihinin, sınavın yapılacağı günler veya daha ileri tarihli olması gerektiği belirtildi. HES kodu olmadan sınav başvurusu yapılamayacaktır.

Sınava Girerken Başvuru Formu ve Özgeçmiş Detayı

Adayların başvuru formu ve özgeçmiş teslimi ile ilgili detaya dikkat etmeleri gerekiyor. Adayların doldurmuş oldukları Sınav Başvuru Formunun bilgisayar çıktısını imzalayarak kendi el yazılarıyla hazırladıkları özgeçmişleriyle birlikte yazılı sınav saatinden önce sınava girecekleri salonun görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvuruları geçersiz sayılarak sınava alınmayacakları da özellikle belirtildi.

175 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı Başvuru KPSS Şartı

KPSS Puan Yılı, Türleri ve Taban Puan: ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının; KPSSP17, KPSS18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan alanlar başvurabilecek. Diğer başvuru şartları ve tüm hükümlere aşağıdaki kılavuzdan ulaşabilirsiniz.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.