Hazine ve Maliye Bakanlığı 6-9. Derece Kadrolu 400 Memur Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 6-9. Derece Kadrolu 400 Memur Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde olmak üzere 6 ve 9. Derece kadrolara 400 yeni kamu personel alımı yapılacak. 400 memur alımı için başvurulara dair tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 MEMUR ALIMI yapacak. Bakanlık bünyesinde Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Özel Yarışma Sınavı yapılacak. Kadrolu statüde olmak üzere Genel İdare Hizmetler “GİH” Sınıfı 6-9.derece kadrolar için 400 mali hizmetler uzman yardımcısı alımına dair tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık.

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuru genel şartları

Kamu personel alımı başvuruları kapsamında adayların “Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Özel Yarışma Sınavına” katılabilmesi için 657 DMK’da yer alan genel şartları taşımaları gerekmektedir. 35 yaşını doldurmamış olmak, 2021 veya 2022 KPSSP48 puan türünden en az 75 ve üzeri puan almış olması gerekiyor. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Kamu memur alımı mezuniyetler

Kamu personel alımı için şu bölüm mezunları başvurabilir: lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, işletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunları başvurabilecektir. İşte kadrolu memur atama başvurularına dair tarihlerin yer aldığı süreç:

Kamu personel alımı başvuru tarihleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 400 memur alımı için başvuru iş ve işlemleri 8 Eylül ile 14 Eylül 2022 tarihlerinde ÖSYM’de yapılacak. İşte tüm detayları bulabileceğiniz başvuru kılavuzu:

DÜZELTME İLANI

memur-alimi-duzeltme-ilani.jpg

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/hazine-ve-maliye-bakanligi-memur-alimi-basvuru-kilavuzu.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum