Hazine ve Maliye Bakanlığı 650 Yeni Personel Alımı Yapacak (GUY 2022)

Hazine ve Maliye Bakanlığı 650 Yeni Personel Alımı Yapacak (GUY 2022)

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati Müjdeyi verdi. 650 kişilik gelir uzman yardımcısı alımı yapılacak. İşte başvuru şartları ve Bakan Nebati'nin açıklamalarına dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’den yeni personel alımı müjdesi geldi. Bakan 650 yeni personel alımı yapılacağını duyurdu. Sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi: “Özveriyle çalışan Gelir Uzmanlarımızın, özellikle vergide gönüllülük esasının artırılması ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik değerli katkıları her türlü takdirin üzerindedir.” İfadelerini kullanan Bakan Nebati 650 kadronun şimdiden hayırlı olmasını diledi.

Hazine Bakanlığı 650 gelir uzman yardımcısı alacak

Yakında 650 kişilik Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapacağımızın da müjdesini buradan vermek isterim diyen Bakan Nebati “yeni arkadaşlarımızın katılımıyla, ülkemiz için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz.”. “Gelir Uzman Yardımcısı Sınavı’na katılacak adaylarımıza şimdiden başarılar diliyor, tüm mesai arkadaşlarıma azimli gayretlerinden ötürü canı gönülden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. İşte başvurulara dair detaylar.

GUY alımı başvuruları

Adaylar 2020 KPSS puanı geçerliliğini yitirmeden Gelir Uzman Yardımcısı GUY alımı için sürecin ivedilikle başlatılması bekleniyor. İŞ İLANLARI KARİYER olarak bizler de süreci takip etmekteyiz. İlanlar yayımlanır yayımlanmaz aşağıdaki ilan sitemizde, sosyal medya hesaplarımızda ve hemen mobil uygulamalarımızda yer alacaktır. İşte başvuru şartlarına dair tüm detaylar.

650-guy-personel-alimi.jpg

Gelir Uzman Yardımcısı alımı şartları nelerdir?

Adayların başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel hususlara haiz olması gerekiyor. Ayrıca;

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak şartları var.

1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak,

ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının birinden KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak şartı gerekiyor. KPSS puan yılı ilan tarihine göre değişecektir.

28387.jpg

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum