Hazine ve Maliye Bakanlığı Açıktan Memur Alımı Başladı (Temmuz 2022)

Hazine ve Maliye Bakanlığı Açıktan Memur Alımı Başladı (Temmuz 2022)

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Merkezi Finans ve İhale Birimi için uzman personel alımı başvuruları alınmaya başladı. Sürece dair gerekli başvuruları ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı “Merkezi Finans ve İhale Birimi” Giriş ve Seçme Sınavı İlanı (Uzman Personel) yayımlandı. 8 adet Uzman Personel pozisyonu için 08 Ağustos-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında Giriş ve Seçme Sınavı yapılacaktır.  İşte sürece dair gerekli başvuruların yer aldığı başvuru süreci.

Merkezi Finans ve İhale Birimi açıktan ve kamudan personel alımı

Açıktan istihdam edilecek personele uygulanacak olan sınavı ifade etmekte olup bu kapsamda alımı planlan 6 adet Uzman Personelin mezuniyet alanları itibarıyla dağılımı aşağıdaki şekilde olacaktır. Ayrıca Kurumlarından aylıksız izinli sayılarak ya da geçici görevli olarak istihdam edilecek kamu personeline uygulanacak sınavı ifade etmekte olup bu kapsamda alımı planlanan 2 adet Uzman Personel, “Bilgi Teknolojileri Yöneticisi” pozisyonunda görevlendirilecektir.

Açıktan memur alımında 3 Uzman Personel alımı için Fakültelerin dört yıllık Çevre Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Biyomühendislik, Makine Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Biyoloji, Kimya, Matematik, İstatistik bölümlerinin birinden mezun olmak,

1 Uzman Personel alımı için Fakültelerin dört yıllık Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ile İİBF-İşletme-İktisat Fakültelerinin İnsan Kaynakları Yönetimi bölümlerinin birinden mezun olmak,

2 Bilgi Teknolojileri Yöneticisi alımı için Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Matematik, İstatistik bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor.

Kamu personel alımı genel şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (askerliğini yapmış olanlar için bu sınıra askerlikte geçen süre eklenir), Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)” İngilizce dilinden sınav son başvuru tarihinden önceki son 5 yıl içerisinde en az 80 (seksen) puan almak gerekiyor.

1. Grupta yer alanlar için, KPSS P-3 ve KPSS P-12 puan türlerinden en az 80 (seksen) puan almış olmak,

2. Grupta yer alanlar için, KPSS P-3, KPSS P-39 puan türlerinden en az 80 (seksen) puan almış olmak,

3. Grupta yer alanlar için, KPSS P-3 ve KPSS P-12 puan türlerinden en az 80 (seksen) puan almış olmak gerekiyor.

Kurumlardan memur alımı için 2 Bilgi Teknolojileri Yöneticisi alımı için Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Matematik, İstatistik, bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor.

Ayrıca 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

Sınav tarihi itibarıyla, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçeli idareler ve sosyal güvenlik kurumlarından birinde (adaylık süresini tamamlamış olarak) çalışıyor olmak,

Kurumlarından aylıksız izinli veya geçici görevlendirilebilecek kadroyu haiz olmak,

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'ndan (YDS)” İngilizce dilinden sınav son başvuru tarihinden önceki son 5 yıl içerisinde en az 80 (seksen) puan almak

Kamu personel alımı başvuru süreci

Hazine ve Maliye Bakanlığı “Merkezi Finans ve İhale Birimi” kamu personel alımı için başvurular 29 Temmuz 2022 tarihine kadar hemen aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden yapılabilecektir. Başvurulara dair gerekli süreci ve tüm detayları hemen aşağıdaki başvuru kılavuzundan inceleyebilirsiniz.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/hazine-ve-maliya-bakanligi-memur-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.