Hazine ve Maliye Bakanlığı Kadrolu 350 Memur Alımı Yapacak (Güncel İlan)

Hazine ve Maliye Bakanlığı Kadrolu 350 Memur Alımı Yapacak (Güncel İlan)

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 350 kadrolu memur alımı yapılacak. Güncel atama başvuruları kapsamında süreç Şubat ayında başlayacak. Kamu personel atama başvuruları ve tüm detaylar bu yazımızda.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 kadrolu memur alımı yapılacak. 350 kadro vergi müfettiş yardımcılığı giriş sınavı için başvurular online olarak yapılabilecek. Bakanlık bünyesinde Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı için 350 Vergi Müfettiş Yardımcısı alımına kimler başvurabilir? İşte İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladığımız haberimiz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı DMK’daki genel şartları taşımak, Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak şartı var. Bu kapsamda 1 Ocak 1988 tarih ve sonraki doğumlu olanlar başvurabilir. 2021 ve 2022 KPSSP17, KPSSP18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve daha yüksek puan alanlar başvurabilir.

Adayların daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak, sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak, Vergi Müfettişliği mesleğinin gerektirdiği nitelikleri haiz bulunmak gerekiyor.

Kamu personel alımı mezuniyetler

Müfettiş yardımcısı alımına hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunları başvurabilir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuru süreci

Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 memur alımı için başvurular 6 -17 Şubat 2023 tarihlerinde yapılabilecek.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum