Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Atama Duyurusu! KPSS 2021/1

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Atama Duyurusu! KPSS 2021/1

KPSS 2021/1 tercih sonucuna göre Hazine ve Maliye Bakanlığına yerleştirilen adaylardan atamalarına esas istenilecek belgelere ait duyuru yayımlandı. Bakanlık memur alımlarına dair iş ve işlemler bu haberimizde.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 2021/1 KPSS sonucu ÖSYM’ce yerleştirilen adaylardan atamalarına esas istenilecek belgelere ait duyuru yayımlandı. Memur atama belgeleri ve başvuru tarihlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

MEMUR ATAMA SÜRECİ

2021/1 KPPS sonuçlarına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı yerleştirmesi yapılan adayların atamalarına esas olmak üzere aşağıda istenen belgeleri tamamlayarak en geç 13 Ağustos 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar Kurum Yönetim Daire Başkanlığına şahsen müracaat ederek, belgelerini teslim etmeleri gerekmektedir açıklamasına yer verildi. İşte atama belgeleri:

MEMUR ATAMA BELGELERİ

Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

KPSS sonuç belgesi,

Öğrenim Durumuna ait Diploma fotokopisi,

Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi,

Mal Bildirim Formu,

Son üç ay içinde çekilmiş 6 adet, 4,5X6 ebadında renkli vesikalık fotoğraf,

Halen herhangi bir Kamu Kurum veya Kuruluşlarında çalışıyor ise çalıştığı kurumdaki statüsü, göreve başlama tarihi ve sosyal güvenlik sicil numarasını gösterir çalıştıkları kurumdan alacakları belge,

Avukat olarak atanacaklardan ayrıca Avukatlık Ruhsatı Fotokopisi,

Programcı olarak atanacaklardan ayrıca; MS Visual Studio.Net (ASP.NET,C#) platformunda web tabanlı yazılım geliştirme konusunda bilgi sahibi olduğunu veya bu konuda çalışma yaptığına dair belge aslı. SQL veya PL/SQL bilindiğine dair belge aslı.

Şoför olarak atanacaklardan ayrıca; D Sınıfı Sürücü Belgesi Fotokopisi (1 Adet). Sürücü Belgesi fotokopisi, aslı ile karşılaştırılmak üzere Kurumca onaylanacaktır.

Atama duyurusu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.