Herhangi Lise Önlisans Lisans Mezunu Memur Alımı Başvuru Kılavuzu

Herhangi Lise Önlisans Lisans Mezunu Memur Alımı Başvuru Kılavuzu

Kamuya en az lise mezunu olmak üzere kadrolu memur alımı için kamu kurumu bünyesinde başvuru kılavuzu yayımlandı. Tüm mezuniyetler için alan veya dal istenmiyor. Herhangi lise, önlisans ve lisans mezunları başvurabilir!

Kamu kurumu 2021 yılı Mart ayı kamu personeli memur alımları kapsamında başvuru ilanı yayımlandı. Kadrolu memur alımlarına herhangi önlisans mezunları, herhangi lise mezunları ile herhangi lisans mezunları başvuru yapabilecektir. Memur alımı başvuruları Türkiye geneli olmakla beraber başvurulara dair tüm şartlar, kontenjanlar ve detayları bu haberimizde bulabilirsiniz. Edirne İli iş ilanları kapsamında Edirne Belediye'sine kadrolu memur alımı yapılacaktır.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını 26 Nisan ile 30 Nisan 2021 tarihleri arasında sadece ŞAHSEN yapacaklardır. İkamet şartı bulunmayan belediye personel alımı için başvurular Türkiye geneli yapılabilecektir. Başvurulara dair detaylara aşağıdaki başvuru kılavuzundan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

Başvuru Genel Şartları

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanunu'nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak gerekiyor.

Başvuru Özel Şartları

İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak gerekiyor. En az 60 puan isteniyor.

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması gerekiyor.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekiyor.

13 Ekim 1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

Kontenjanlar

3 İtfaiye Eri alımı için Herhangi bir Lisans programından mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

3 İtfaiye Eri alımı için Herhangi bir Önlisans programından mezun olmak, en az (B)sınıfı sürücü belgesine olmak gerekiyor.

3 İtfaiye Eri alımı için Herhangi bir Önlisans programından mezun olmak, en az (B)sınıfı sürücü belgesine olmak gerekiyor.

4 İtfaiye Eri alımı için Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (Lise ve Dengi Okul) mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum