Houston Başkonsolosluğu Personel Alımı

Houston Başkonsolosluğu Personel Alımı

Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu yayınladı. T.C. Houston Başkonsolosluğu’nda Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alacağını duyurdu.

İlana başvuracak adaylarda aranan nitelikler T.C. Vatandaşı olmak, 41 yaşından gün almamış olmak, lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

İstenen belgeler;  Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi, Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.), Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge.

Yazılı sınav tarihi:7 Ekim 2016 Cuma günü saat 10:00’da T.C. Houston Başkonsolosluğu’nda yapılacaktır. Konusu: Türkçe’den İngilizce’ye çeviri (1 saat), İngilizce’den Türkçe’ye çeviri (1 saat), Türkçe Kompozisyon (1 saat), Matematik (1 Saat) Sözlü sınav tarihi: 14 Ekim 2016 Cuma günü saat 10:00’da T.C. Houston Başkonsolosluğu’nda yapılacaktır. Konusu; Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi (Bilgisayarda) Daktilo.

Dışişleri bakanlığının yaptığı duyuruya 08 Eylül 2016 da başvurular başlamış olup 22 Eylül 2016 da son bulacaktır. Başvurular : T.C Houston Başkonsolosluğuna şahsen hafta içi 9 ila 16 arasında yapılacaktır.

 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum