HSK Memur Alımı Başvuru Sonucu! Lise -MYO - Lisans KPSS Puanları

HSK Memur Alımı Başvuru Sonucu! Lise -MYO - Lisans KPSS Puanları

Hâkimler ve Savcılar Kurulu HSK tarafından hizmetli memur alımı ile VHKİ alımı başvuru sonucu açıklandı. En düşük KPSS puanları belli oldu.

Hakimler ve Savcılar Kurulu HSK açıkladı. Kurul tarafından VHKİ alımı uygulama sınavına girmeye hak kazanan adaylar ile hizmetli alımı sözlü sınavına girmeye hak kazanan adaylara ilişkin duyuru yayımlandı. VHKİ alımında adaylara uygulanacak sınav metinleri de açıklandı.

HSK memur alımı uygulama sınav metinleri

16 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 09.00'da Hâkimler ve Savcılar Kurulu binasında yapılacak olan veri hazırlama ve kontrol işletmeni alımı uygulama sınavına girmeye hak kazanan adaylara ilişkin liste ve adaylara yazdırılacak metinler yayımlandı.

Ayrıca 26 Ekim 2021 Salı günü saat 09.00'da Hakimler ve Savcılar Kurulu binasında yapılacak olan hizmetli alımı sözlü sınavı yapılacak.

HSK memur alımı başvuru sonuçları

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı Uygulama Sınavına Girmeye Hak Kazanan Adaylara İlişkin Liste ile Hizmetli alımı Sözlü Sınavına Girmeye Hak Kazanan Adaylara İlişkin Liste yayımlandı.

vhki-alimi-001.jpg

Uygulama sınavı nasıl olacak?

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosu için uygulama sınavı; adayların hızlı ve doğru yazma kabiliyetinin ölçülmesi amacıyla, komisyonca belirlenen bir metnin imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uyularak bilgisayar ortamında yazılması şeklinde gerçekleştirilecektir.

İlan edilen metinler arasından komisyon tarafından sınav günü belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uyulmak suretiyle üç dakikada yanlışsız en az 90 kelime yazan adaylar başarılı kabul edilecektir.

Doğru kelime sayısının belirlenmesinde verilen metne sadık kalınıp kalınmadığı, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığı göz önünde bulundurulacaktır.

Adayların puanı, en fazla doğru kelime yazan adayın yüz tam puan aldığı kabul edilmek suretiyle yapılacak hesaplamaya göre belirlenecektir.

hizmetli-almi.jpg

VHKİ ve Hizmetli alımı sözlü sınav uygulaması nasıl olacak?

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosu için uygulama sınavında başarılı olup sözlü sınava girmeye hak kazananlar ile Hizmetli kadrosu için sözlü sınav;

  • İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi 40,
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,
  • Genel kültür 20,
  • Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20 puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden yapılacaktır.
  • Sözlü sınavda yüz tam puan üzerinden en az 70 puan alan adaylar başarılı kabul edilecektir.

Sınav Metinleri.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum