Hükümetten 2010 KPSS Açıklaması

Hükümetten 2010 KPSS Açıklaması

Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Hükümet Süzcüsü Numan Kurtulmuş 2010 KPSS hakkında da açıklamalarda bulundu.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası çeşitli açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, 2010 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nı soruları çalarak kazanan memurların görevlerinden ihraç edileceğini açıkladı. Bileğinin hakkıyla girenlere ise hiçbir şey olmayacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu’nun kararlarını Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş kamoyuyla paylaştı. Bakanlar Kurulu’nda ele alınan temel konulardan birisi FETÖ’cü memurlardı. FETÖ’cü memurların hazırlanan Kanun Hükmünde Kararname ile görevlerine son verileceğini belirten Kurtulmuş, bu memurlar görevden alındığı zaman unvanlarını ve mesleklerini de yitirmiş olacaklar dedi.

FETÖ yapılanmasına mensup tanşınmazlar hakkında da açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, bu taşınmazların bir kısmının ihtiyaç halinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarına tahsis edileceğini açıkladı. Maliye Bakanlığı da bu çalışmaları yürütmekle görevliyken, el konulan taşınmazların alacakları, yükümlülükleri gibi tüm kararları kendisi verecek.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası şehit veya gazi olanların da borçlarının silineceğini dile getiren Kurtulmuş, SGK borçları da dahil olmak üzere silinecek ve aksaklıklar ortadan kalkacak şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ayrıca Bakanlar Kurulu’nun da bugün iki önemli konuğu vardı. Hem Genelkurmay Başkanı hem de MİT Müsteşarı Bakanlar Kurulu üyesi olmadıkları halde, kendilerine gelen davet üzerine Bakanlar Kurulu toplantısına katıldılar.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.