Hükümetten Üniversitelere İŞKUR Müjdesi! En Az 7 Bin 500 TL Verilecek

Hükümetten Üniversitelere İŞKUR Müjdesi! En Az 7 Bin 500 TL Verilecek

Üniversite mezunu veya mezun adayı öğrenciler için hükümet tarafından atılan yeni bir adım ile İŞKUR aracılığıyla öğrencilere destek sunulacak. Lisans ve doktora arasındaki öğrencilere 2500 TL ile 7 Bin 500 TL arasında para ödenecek.

Türkiye genelinde akademik çalışmaların desteklenmesi için güncel şekilde yeni adımlar atılmaya devam ediliyor. Türkiye İş Kurumu organizasyonu olarak kayıtlara geçecek istihdam ve akademik çalışmalar destekleri öğrencilere sunulacak.

Bakan Selçuk Açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından projelendirilen yeni adımlar ile ilgili detaylar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklandı. Hem istihdamın hem de akademik kariyerlerin desteklenmesi amacı ile gündelik geçim dahil olmak üzere eğitim materyalleri ve iaşe masraflarının sorun çıkarmaması için öğrencilere ödeme yapılacağı beyan edildi.

En Az 2 Bin 500 TL Ödenecek!

Lisans düzeyinin başlangıç noktası olarak kabul edildiği akademik hayat içerisinde kariyer hedefi olan başarılı öğrenciler için takdim edilecek destekler için lisans mezunları için 2 bin 500 TL ödenecek olup; yüksek lisans öğrencileri için 5 bin TL Doktora öğrencileri için de 7 bin 500 TL ödeme yapılacak.

Başvuru Şartları

İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilecek olan  "Akademik Çalışma Programı" kapsamında destek almayı talep eden öğrenciler için herhangi bir bölüm şartı bulunmamaktadır. İŞKUR ve bakanlık açıklamaları ile netleştirilecek olan süreç içerisinde en başarılı öğrencilere destek sağlanacak olup; akademik puan ve yabacı dil puanı gibi veriler ile liste usulü ile öğrenci tespitleri yapılacaktır. 

Bakan Selçuk tarafından açıklanan ve bir destek amacı olarak yürürlüğe girecek olan programın detayları ilerleyen süreçte detaylandırılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum