İçişleri Bakanlığı 10 Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı 10 Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı 10 Personel Alım ilanı 14 Ekim 2016 da yayınladı. Yapılan ilanda sözlü sınavla alım yapılacak olup 18 Kasım 2016 başvuru son tarihtir.

İçişleri Bakanlığı 10 Personel Alım ilanı 14 Ekim 2016 da yayınladı. Yapılan ilanda sözlü sınavla alım yapılacak olup 18 Kasım 2016 başvuru son tarihtir.

Alınacak personel İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı olarak 10 kişi Merkez Teşkilatında görevlendirilecektir. 18 Kasım 2016 başvuru son tarih olup 20/22 Aralık 2016 da Ankara’da yapılacak sözlü sınavı ile alınacaktır.

Adaylarada aranacak şartlar: En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olması. Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. (01 Ocak 1981 tarihinden sonra doğanlar),  ÖSYM tarafından 04-05 Temmuz 2015 veya 22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS P59 puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 60 kişi içerisinde bulunmak (60 ıncı aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır). Ankara İş İlanları Kariyer.

Başvuru esnasında şartları tutan adaylar başvuruyu şahsen yapıcaklardır. Başvuru iş formunu bakanlık sitesinden temin ederek dolduran adaylardan, Son altı ay içinde çekilmiş 3 adet renkli vesikalık fotoğraf, Diploma veya mezun olduğunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi veya tasdikli sureti, (Diplomanın veya mezun olduğunu gösterir belgenin aslı ya da onaylı örneği ibraz edilmek kaydıyla fotokopileri Bakanlıkça tasdik edilecektir.)

2016 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcılığı Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna internet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile 14-18 Kasım 2016 tarihleri arasında erişip, elektronik ortamda doldurarak müracaat edeceklerdir. Başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacağından, adaylardan Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir. Adaylar e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek temin edebilirler. Sözlü hakkı olan adaylar İçişleri Bakanlığı sitesinde yayınlanıcak ve bu adaylar 20/22 Aralık 2016 da sözlü sınava tabi tutulacaklardır.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum