İçişleri Bakanlığı 10 Uzman Yardımcısı Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı 10 Uzman Yardımcısı Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı 10 Kamu Personeli Alımını 25 Ekim 2016 da yayınladı. İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatında görevlendirilecek personel için son başvuru 25 Kasım 2016 olarak açıklanmıştır.

İçişleri Bakanlığınca personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre 10 kişi T.C. İçişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı unvanıyla kamu personeli istihdam edileceği açıklandı. Başvurular 21 Kasım 2016 ile 25 Kasım 2016 tarihleri arasında bakanlık sitesindeki formu doldurarak evraklarıyla birlikte başvurularını tamamlayacaklar.

Alınacak Uzman Yardımcısı 10 kişi için aranacak şartlar: 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşıması, Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olması gerekmektedir. Giriş (Sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1982 tarihinden sonra doğanlar). Ankara İş İlanları Kariyer.

ÖSYM tarafından 04 - 05 Temmuz 2015 veya 22 - 29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS P 86 puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 40 kişi içerisinde bulunmak (40 ıncı aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır). Avrupa Birliği içerisinde geçerli dillerden en az birinden YDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak.

Adaylardan istenilecek belgeler: Giriş (Sözlü) Sınavına katılmaya hak kazanan adaylar, Bakanlık internet sitesinde ilan edilerek belirtilecek tarihler arasında, istenilecek diğer belgeler ile birlikte aşağıdaki belgeleri ilgili sınav bürosuna elden teslim edeceklerdir. Bakanlık adresli internet sitesinden temin edilerek doldurulmuş ve aday tarafından imzalanmış, resimli İş Talep Formu. 3 Üç adet vesikalık fotoğraf, Yükseköğrenim diplomasının veya çıkış belgesinin aslı ya da belgenin verildiği yer yükseköğretim kurumunca onaylı örneği ve fotokopisi ç) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı, YDS veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan sınav sonuç belgesinin aslı veya onaylı örneği, Özgeçmiş, Yukarıda istenilen belgelerin, aslı ya da onaylı örneği ibraz edilmek kaydıyla fotokopileri Bakanlıkça tasdik edilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum