İçişleri Bakanlığı 100 Kamu Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı 100 Kamu Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı 100 Kamu Personel Alım ilanı 05 Temmuz 2017 de yayınladı. Alınacak Personel sayısı 100 kişi olarak açıklandı. Başvurular 13 Temmuz 2017 de başlayacak olup 20 Temmuz 2017 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. İlan kılavuzu ekte verilmek

İçişleri Bakanlığı T.C. İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfına 100 (yüz) kaymakam adayı alınacaktır. Adaylar başvurularını, 13 ile 20 Temmuz 2017 tarihleri arasında herhangi bir ÖSYM başvuru merkezinden veya İnternet adresinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.Sınava girecek adaylar 13 ve 20 Temmuz 2017 tarihleri arasında, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 165,00 TL sınav ücreti yatıracaklardır.

Başvuruda istenecek belgeler: Başvuru formu (fotoğraflı) ve detaylı özgeçmiş yazısı, Okul diploması veya okul çıkış belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, Eğitimini yurt dışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin onaylı örneği, Son üç ay içinde alınmış Adli Sicil Belgesi ve Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge olması gerek.

Adaylara ÖSYM tarafından, adayların hangi bina ve salonda sınava gireceklerini, sınav tarihini ve saatini gösteren Sınava Giriş Belgesi düzenlenecektir. Başvuru koşullarına uymadığı halde başvurusunu yapan adayların başvuruları iptal edilecek ve Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir.

Adaylarda aranan şartlar: Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olmak. 1700 sayılı Dahiliye Memurları Kanunu’nun 2 ve 2/A ile 657 sayılı DMK’nın 48/A maddelerinde yer alan şartlara haiz olmak. 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1982 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar). Askerlikle ilişiği bulunmamak, askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Adaylar sınava, sınavın yapılacağı hafta içerisinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi girerek edinecekleri Sınava Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaportu ile kabul edilecektir.

Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan (TC Kimlik numarası elle veya daktilo ile sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmamalıdır.) nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaportlar kabul edilmeyecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.