İçişleri Bakanlığı 100 Kamu Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

İçişleri Bakanlığı 100 Kamu Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından 100 yeni kamu personel alımı online başvuruları alınmaya başladı. 100 kaymakam alımı için süreç online olarak başladı. İşte sürece dair tüm detaylar ve başvurular.

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından 100 kamu personeli alımı için online başvurular ÖSYM AİS’te başladı. Bakanlık 100 kaymakam adaylığı için sınav başvuruları alınmaya başladı. İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı 100 yeni kaymakam adayı alımı yapacak. İşte sürece, sınava, başvurulara ve şartlara dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

İçişleri Bakanlığı personel alımı şartları

Adayların başvuru için Dahiliye Memurları Kanunu, Devlet Memurları Kanunu, 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kaymakam Adayları Yönetmeliğinde yer alan genel şartları taşıması gerekiyor. Başvuru için adayların 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Ayrıca askerlikle ilişiği olmamak gerekiyor.

Kaymakam alımı mezuniyet şartları

Fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Ayrıca bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde 80’ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olması şartları var.

Başvuru için adayların sosyal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih bölümlerinde en az 4 yıllık lisans eğitimi yapmış ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olması şartı var.

Kamu personel alımı başvuru tarihleri

İçişleri Bakanlığı bünyesinde 100 Kaymakam alımı için süreç 2 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla başladı. Adaylar başvuru iş ve işlemlerini 9 Ağustos 2022 tarihine kadar yapabileceklerdir. Süreç ÖSYM’nin aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden hemen yapabilirler. İşte başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/icisleri-bakanligi-kaymakam-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum