İçişleri Bakanlığı 1772 Sözleşmeli Sözlü Sınav Açıklanacak

İçişleri Bakanlığı 1772 Sözleşmeli Sözlü Sınav Açıklanacak

İçişleri Bakanlığı tarafından 8 Ocak 2021 tarihinde Türkiye geneli toplam 1772 sözleşmeli personel alımı yapılacağı ilan edilmiş ve başvurular 25 – 29 Ocak 2021 tarihleri arasında alınmıştı.

İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilen ve başvuruları alınan 1772 sözleşmeli personel alımına ilişkin sınav yapılmış ve sonuçları 8 Şubat 2021 tarihinde açıklanmıştı.

Sınavı kazanan adayların gözü kulağı mülakat tarihinde idi. Beklenen açıklama İçişleri Bakanlığı'ndan geldi.

Sözlü sınav ne zaman yapılacak

Yapılan sınav sonucunda başarılı olan ve sözlü sınava katılmaya hak kazan adayların sözlü sınava girecekleri günler 5 Mart 2021 tarihi itibariyle ilan edilecek. Kimin hangi güm sınava gireceğine dair katılım listeleri valiliklerin internet sitelerinde duyurulacak.

İçişleri Bakanlığı'ndan sözlü sınavlara dair yapılan açıklama aşağıdaki gibidir

2021 Yılı İçişleri Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı 4/B Sözleşmeli Personel Alımı Giriş (Sözlü) Sınavı İle İlgili Bilgilendirme

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı için ilan edilen pozisyonlara başvuruda bulunan adaylardan; her il ve pozisyon unvanı için 2020 yılı KPSS puan türüne göre en yüksek puana sahip adaydan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adaya ait il ve unvan bazlı listeler öğrenim durumuna göre (Lisans, Ön Lisans ve Lise) 08 Şubat 2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Yayımlanan listelerde yer alan adaylara ait tercih ettikleri pozisyonun bulunduğu sınav komisyonlarınca; başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları 08-12 Şubat 2021 tarihleri arasında incelenmiş olup, itiraz süresi içerisinde itiraza neden olan bilgi/belgeyi ibraz etmeyen/edemeyen adayların başvuruları reddedilmiştir.

Başvurusu kabul edilen adaylara ait her il ve pozisyon unvanı için Giriş (Sözlü) Sınavına Katılmaya Kak Kazanan Adaylara Ait İl Bazlı Listeler ile Günlü Katılım Listeleri 05 Mart 2021 tarihinden itibaren Bakanlığımız internet sitesinde ve Bölgesel Sınav Merkezlerinin bulunduğu Valilik internet sitelerinde ilan edilecektir.

Önemle Duyurulur

Personel Genel Müdürlüğü

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.