İçişleri Bakanlığı 3.546 Memur Alımı Başvurular Açıklanıyor (Sorgulama Ekranı)

İçişleri Bakanlığı 3.546 Memur Alımı Başvurular Açıklanıyor (Sorgulama Ekranı)

İçişleri Bakanlığı bünyesinde lise, önlisans ve lisans mezunu 3 bin 546 sözleşmeli memur alımı için ilk aşamaya bu hafta geçiliyor. İtiraz süreci açıklandı. İşte Bakanlık memur alımı başvuru sorgulama.

İçişleri Bakanlığı tarafından 21 Haziran’da tamamlanan 3.546 sözleşmeli memur alımı kapsamında başvurular açıklanıyor. Lise, önlisans ve lisans mezunu 3 bin 546 memur alımı başvuru durumunuzu haberimizin devamında yer alan hususlar çerçevesinde sorgulama ekranında kontrol edebilirsiniz. İtiraz süreci için de tarih açıklandı. İşte İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladığımız tüm detaylar.

İçişleri Bakanlığı memur alımı başvuru sonucu itiraz süreci açıklandı

3.546 memur alımı kapsamında başvuru sonucu 5 katı listeye girmeye hak kazanılan pozisyon unvanının bulunduğu ilgili sınav komisyonunca değerlendirilecektir. Başvuru sonuçlarına itirazlar ise 30 Haziran- 01 Temmuz 2022 (Perşembe-Cuma) tarihleri arasında İlgili Sınav Komisyonlarına yazılı olarak yapılabilecek.

Sözleşmeli personel alımı kadroları nasıldı?

Merkez; 20 kağıt restoratörü, 1 arşiv uzmanı, 5 avukat, 2 psikolog, 1 sosyal çalışmacı, 1 programcı alımına başvuru, 1 tekniker harita alımına başvuru, 1 diğer teknik hiz. pers. grafiker alımına başvuru, 11 şehir plancısı alımına başvuru, 25 mühendis alımına başvuru, 7 bilgisayar, 4 makine, 5 elektrik-elektronik, 2 yazılım, 2 endüstri, 2 inşaat, 2 harita mühendisi, 1 mütercim tercüman (ingilizce), 114 büro personeli, 10 şoför, 50 temizlik görevlisi alımı.

Taşra;  11 avukat, 2 arşiv uzmanı, 120 sosyal çalışmacı, 4 bilgisayar mühendisi, 16 programcı, 2 elektrik-elektronik teknikeri, 1984 büro personeli, 320 koruma ve güvenlik görevlisi (silahlı), 212 şoför, 632 temizlik personeli alımı olmak üzere 3.546 kadro var.

3.546 memur alımı başvuru sonuç sorgulama

İçişleri Bakanlığı 3.546 sözleşmeli memur alımı başvuru sonuçlarınızı bireysel olarak başvuru yaptığınız ekran üzerinden kontrol etmeniz gerekiyor. Bakanlık ayrıca bir duyuru yayımlamayacak. Başvuru sonuçları kapsamında;

Adayın 5 katı aday arasına girip/giremediği, başvurusunun kabul edilip edilmediği, sözlü sınav yeri/ tarihi/ saati bilgilerini, sözlü sınava katılım durum bilgisini, sözlü sınav puanını, asıl/ yedek bilgisini) e-Devlet üzerinden “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığı ile açılan uygulamadaki “Başvurularım” sekmesinden takip edebilirsiniz. Haberimizin en altında bu linki bulacaksınız.

Sözleşmeli memur alımı değerlendirme nasıl yapılıyor?

Başvurular tamamlandıktan sonra ilan edilen pozisyon unvan sayısının 5 katı arasına giren adayların başvuruları, modülde yer alan başvuru belgeleri üzerinden ilgili sınav komisyonlarınca kontrol ediliyor. Başvurusu reddedilenlerin belirttikleri SMS ve e-posta adreslerine bilgi gelecek. Diğerleri ise aşağıdaki başvuru sorgulama ekranından kontrol sağlayabilirler.

Başvuru durum sorgulama ekranı.

28525.jpg

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
86 Yorum