İçişleri Bakanlığı 3.546 Sözleşmeli Memur Alımı! Nihai Liste Sınav Süreci

İçişleri Bakanlığı 3.546 Sözleşmeli Memur Alımı! Nihai Liste Sınav Süreci

İçişleri Bakanlığı bünyesinde 3 bin 546 kadroya sözleşmeli 4/B memur alımı kapsamında sözlü sınav duyurusu yayımlandı. Sözlü sınava katılacakların açıklanacağı tarih ile sözlü sınav yerine dair duyuru yayımlandı. İşte detaylar.

İçişleri Bakanlığı tarafından 3.546 sözleşmeli memur alımı kapsamında SÖZLÜ SINAV DUYURUSU yayımlandı. 2022 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınavının Tarih/Saat/Yer Bilgisine İlişkin Duyuruda tüm detaylara yer verildi. 3 bin 546 memur alımı için nihai listenin açılanacağı tarih de belli oldu. İşte sözlü sınava katılacakların açıklanacağı tarih ile sözlü sınav yerleri ve tarih bilgisine dair tüm detaylar ile kontenjanlar.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI. TIKLA ÖĞREN!

İçişleri Bakanlığı memur alımı kontenjanları

Merkez teşkilatı için: 20 kağıt restoratörü, 1 arşiv uzmanı, 5 avukat, 2 psikolog, 1 sosyal çalışmacı, 1 programcı alımına başvuru, 1 tekniker harita alımına başvuru, 1 diğer teknik hizmet personeli grafiker alımına başvuru, 11 şehir plancısı alımına başvuru, 25 mühendis alımına başvuru, 7 bilgisayar, 4 makine, 5 elektrik-elektronik, 2 yazılım, 2 endüstri, 2 inşaat, 2 harita mühendisi, 1 mütercim tercüman (İngilizce), 114 büro personeli, 10 şoför, 50 temizlik görevlisi.

Taşra teşkilatı için: 11 avukat, 2 arşiv uzmanı, 120 sosyal çalışmacı, 4 bilgisayar mühendisi, 16 programcı, 2 elektrik-elektronik teknikeri, 1984 büro personeli, 320 koruma ve güvenlik görevlisi (silahlı), 212 şoför, 632 temizlik personeli.

3 bin 546 memur alımı sözlü sınav adayları

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar sözlü sınav tarih/saat/yer bilgisi 25 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak. Adaylar bu tarihte e-Devlet üzerinden “İçişleri Bakanlığı/e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında yer alan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığı ile açılan uygulamadaki “Başvurularım” alanından öğrenebileceklerdir.

İçişleri Bakanlığı memur alımı sözlü sınav nasıl olacak?

4/B sözleşmeli personel alımı sözlü olarak tek aşamada yapılacak. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, ilgili Sınav Komisyonunun her bir üyesi tarafından;

  • Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (50 puan),
  • Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan) ,
  • Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),
  • Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),
  • Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),
  • Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, konularında (10 puan), olmak üzere 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek.

Sözleşmeli personel alımı sözlü sınavı

Nihai liste açıklanınca İŞ İLANLARI KARİYER olarak sizleri ayrıca bilgilendireceğiz. Bu kapsamda sözlü sınavda dikkat edilmesi gerekenler de şu şekildedir: İçişleri Bakanlığı memur alımı için adaylar sözlü sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve onaylı kimlik belgelerinden herhangi birini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Sözlü sınav sonuç sorgulama. (25 Temmuz’da açıklanacak.)

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum