İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Tıkla Öğren

İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Tıkla Öğren

İçişleri Bakanlığı tarafından 3 bin 546 sözleşmeli memur alımı kapsamında başvuru sonucu açıklandı. 2022 yılı 4/B sözleşmeli personel alımına ilişkin duyuru kapsamında sonuç sorgulama bu yazımızda yer alıyor.

iŞ İLANLARI KARİYER olarak başvuruların çok kısa sürece açıklanacağını duyurmuştuk. Haberimizin ardından süreç tamamlandı ve başvurular açıklandı. İçişleri Bakanlığı tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında sözleşmeli 4/B memur alımı başvuruları açıklandı. İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere toplam 3 bin 546 sözleşmeli 4/B personel alımı için başvurular 21 Haziran’da tamamlanmıştı.

17.730 aday belirlendi

5 katı kadar aday belirlendi. İçişleri Bakanlığı memur alımı sınavına istihdam sayısının 5 katı olmak üzere 17 bin 730 aday katılacak. KPSS puanına göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere yaptıkları tercih sıralaması göz önünde bulundurularak sadece bir yer (merkez veya taşra) ve pozisyon unvanı için gerçekleştirildi.

Başvuru sonuçlarına itirazlar alınacak

Başvuru değerlendirme sonuçlarına itirazlar daha önce de belirttiğimiz üzere 30 Haziran- 01 Temmuz 2022 tarihleri arasında hafta içi (09:30 17:30) mesai saatleri arasında ilgili sınav komisyonlarına yazılı olarak, itirazda bulunulan hususların belgelendirilmesi şartıyla kabul edilecek.

İçişleri Bakanlığı memur alımı başvuru sonuç sorgulama

Adaylar başvurularına ait durumunu e-devlet üzerinden “İçişleri Bakanlığı/e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında yer alan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığı ile açılan uygulamadaki “Başvurularım” sekmesinden takip edip hemen şimdi aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirler.

İtiraz sonucu açıklanınca ve MÜLAKAT TARİHLERİ de belli olunca İŞ İLANLARI KARİYER olarak sizleri bilgilendireceğiz.

Başvuru sonuç sorgulama adresi.

28495.jpg

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
59 Yorum