İçişleri Bakanlığı Bin 772 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak? Lise MYO Lisans

İçişleri Bakanlığı Bin 772 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak? Lise MYO Lisans

İçişleri Bakanlığı 2021 yılı kamu personeli memur alımları kapsamında merkez ve taşra teşkilatı olmak üzere 81 ilde toplam 1772 kadro için başvuru ilanı yayımlandı. İçişleri Bakanlığı 1772 memur alımı başvuru şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek?

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli statüde 1772 memur alımı ilanı yayımlandı. Bakanlık kamu personeli alımı için merkez teşkilatı ile 81 şehre dair kontenjan dağılımları da açıklandı. Lise mezunu, önlisans mezunu ve lisans mezunu memur alımlarına dair tüm detayları bu haberimizde ayrıntılarıyla ele aldık. Peki kimler İçişleri Bakanlığı memur alımlarına başvuru yapabilecek? 1772 memur alımı başvuruları nereden ve nasıl yapılacak?

İşte İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Başvurularına Dair Her şey!

İçişleri Bakanlığı memur alımı sözleşmeli statüde olacağını belirtmiştik. 21 kontenjan merkez teşkilatı için olacakken, 1751 kontenjan da 81 il için olacak.

icisleri.jpg

İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatı Memur Alımı Branşları

Merkez teşkilatı için Arşiv Uzmanı Avukat Çözümleyici Programcı Büro, Personeli, Şoför, Bilgisayar Mühendisi, Harita Mühendisi, Makine Mühendisi, Elektrik Elektronik Mühendisi, Harita Teknikeri İle Şehir Plancısı alımı yapılacak.

İçişleri Bakanlığı 81 İl İçin Memur Alımı Branşları

Avukat, Bilgisayar mühendisi, Elektrik-Elektronik mühendisi, programcı, bilgisayar teknikeri, elektrik elektronik teknisyeni, büro personeli, çağrı karşılama personeli alımları 81 şehre başvuru kılavuzunda belirtilen sayılarda yapılacak.

İçişleri Bakanlığı Memur Alımları Başvuru KPSS Şartı

2020 KPSS’den lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 almış olmak gerekiyor.

Başvuru Yaparken Dikkat Edilecek En Önemli Husus

Adaylar ancak bir pozisyon unvanı sınavına başvurabilecektir. Bu başvuru sadece bir ile veya Bakanlığa yapılacaktır. Birden fazla pozisyon unvanına veya birden fazla ile ya da il ile birlikte Bakanlığa yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların bu hususa dikkat etmelerini önemle hatırlatmak isteriz.

İçişleri Bakanlığı 1772 Memur Alımı Başvuru Süreci

Adaylar İçişleri Bakanlığı internet sitesi "lise, önlisans ve lisans mezunları" için ayrı ayrı formlar üzerinden başvurularını yapabileceklerdir.

Lisans için 2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lisans Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu,

Önlisans için 2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Ön Lisans Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu,

Ortaöğretim için 2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lise Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu doldurulacak.

Başvurular 25 Ocak ile 29 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir. Adayların başvurular öncesinde e-Devlet şifresi olması gerekiyor. Başvuru son tarihine kadar adaylar gerektiğinde formda güncelleme yapabilecekler ve BİLGİLERİMİ KAYDET diyerek işlemlerini tamamlayabileceklerdir. Bilgilerimi Kaydet dedikten sonra belirttiğimiz üzere başvuru süresi içinde güncelleme yapabilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden Başvuru

"İçişleri Bakanlığı Personel Sınav Başvurusu" uygulaması ile e-Devlet üzerinden başvuru tarihlerinde giriş yapılarak sınav formalarına erişim sağlanabilecektir.

Başvurularda Mezuniyete Dikkat

Adaylar başvurularını yaparken lisans ve önlisans adayların mezuniyet bilgileri YÖKSİS üzerinden otomatik olarak alınacaktır. Mezuniyet bilginiz yoksa manuel olarak formda yer alan kutucuğu işaretleyip kendiniz pdf veya jpeg olarak girmeniz gerekiyor. Lise mezunları ise mezuniyetlerini sadece manuel olarak girmeleri gerekmektedir.

Başvuru Formunda Otomatik Olacak ve Olmayacak Bilgiler

Yukarda belirttiğimiz üzere mezuniyetlere göre gerekli bilgiler ilgili adaylar tarafından tamamlanacaktır. Öte yandan MSB'den adayların askerlik durum bilgisi otomatik gelecektir. Hata olan adaylar ise ilgili kutucuğu işaretleyerek güncel bilgilerini manuel yükleyebileceklerdir. Öte yandan bazı unvanlar için özel şartlarda yer alan belgelerin manuel sisteme yüklenmesi gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

VİDEO ANLATIM ile İçişleri Bakanlığı 1772 Personel Alımı Başvuruları

Güncel ilanlara ulaşmak için (Kamu Personeli Alımı) cep uygulamasını indirerek veya Facebook sayfasını takip ederek anında ilanlardan haberdar olabilirsiniz...

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum