İçişleri Bakanlığı DPB Aracılığı ile Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı DPB Aracılığı ile Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı Sözlü Sınav ile 18 Personel alacağını Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile 19 Aralık 2017 de yayınlandı.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcılığı giriş sınavı 19 Aralıkta Devlet Personel Başkanlığı’nca yayınlandı. Yapılan ilanda 18 kişi Ankara adresine istihdam edilmek üzere alım yapılacaktır. Başvurular 08 Ocak 2018 ile 12 Ocak 2018 tarihleri arasında internet ortamında yapılacaktır.

Başvuracak adaylarda aranan bazı şartlar ise şöyle: En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olması gerekmektedir. Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.(01 Ocak 1983 tarihinden sonra doğanlar)

Ayrıca başvuracaklarda ÖSYM tarafından 21 ile 28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS P23 puan türünden en az 70 ve üzerinde puan almış olması gerek. Sınava toplam 108 kişiye davetiye gönderilecektir.

Başvuru şekli şöyle: Adaylar Bakanlık adresli internet sitesinde yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan “2018 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcılığı Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile 08 ile 12 Ocak 2018 tarihleri arasında erişip elektronik ortamda doldurarak müracaat edeceklerdir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum