İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot alım ilanı yayınladı. Havacılık Dairesi Başkanlığı 2 pilot alacağı ve bu personeller için başvurular 20 Mart 2017 de başlayacak olup 24 Mart 2017 de son bulacaktır.

Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4B maddesi kapsamı gereği Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve uygulamalı sınav sonucuna göre Sözleşmeli Pilot unvanında Havacılık Dairesi Başkanlığına 2 (iki) Uçak Pilotu alınacaktır.

Başvuracaklarda aranan şartlar: Ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek, Sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olması gerekmekte.

Ayrıca Pilot Lisansına Sahip Olmak, Pilot olarak minimum 500 saat çift motor sabit kanat uçuşu bulunmak. [Tercihen King Air B350 veya Cesna Citation xls tip intibakı bulunmak]. Sağlık şartları Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’ nın (ICAO) Annex1’ deki ve JAR FCL-3’ deki ticari pilot şartlarına uygun olmak. (Adaylar SINIF 1 Uçuşa Elverişli sağlık kurulu raporu ilgili hastanelerden kendi imkanları ile temin edeceklerdir.

Adaylardan istenen belgeler: Kimlik belgesi, Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, Eğitim durumunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti (diploma/mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylanıp adaya geri verilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilmeyecektir.)

Ayrıca Pilotluk Lisans belgesi, Temel pilotaj sertifikaları (Öğretmenlik, Bakım), Tip intibak belgeleri suretleri, Tek motor çift motor uçuş saatleri ve varsa 1 inci pilotluk belgeleri, her bir tipte uçuş toplamları ve son uçuş tarihlerini gösteren çizelge kurum imzalı şahsi uçuş kayıt çizelgeleri ve havacılıkla ilgili kişisel tüm belgeler (sertifika, kurs belgesi evrakların başvuru yerlerinde gösterilmesi yeterli olup, sözlü veya uygulama sınava gelirken aday yanında getirecektir. Ayrıca kazanan adaylardan bu belgelerin asılları veya aslı gibidir onayları istenecektir.) ile birlikte bulundukları İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne Şahsen başvuracaklardır.

Başvuracaklar bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır. Başvurular 20 Mart 2017 ile 24 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum