İçişleri Bakanlığı Ortalama 38 Bin TL Maaşla KPSS Yok 17 Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı Ortalama 38 Bin TL Maaşla KPSS Yok 17 Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda ortalama 38 bin lira maaşla KPSS şartsız 17 personel alınacağı açıklanmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Nüfus Vatandaşlık Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere yüksek maaşla 17 Bilişim Personeli alınacaktır. Personel alımında KPSS ve ikamet şartı yoktur.

icisleri.jpg

Nüfus Vatandaşlık Genel Müdürlüğü personel alımına ilişkin başvuru süreci

Adaylar başvurularını 31 Ocak – 7 Şubat 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı adresi üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü hangi unvanda kaç kişi alıyor

1 Kıdemli Yazılım Mimarı, 7 Kıdemli .Net Uygulama Geliştirme Uzmanı, 7 .Net Uygulama Geliştirme Uzmanı, 2 Yazılım Test Uzmanı alınacaktır.

Bilişim Personeli kadrosuna başvuru için gerekli şartlar

657 sayılı kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden Lisans mezunu olmak.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak.

Genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (Belge ibraz etmeyenlerin puanı sıfır olarak değerlendirilecektir) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla 5 katı aday yazılı sınava çağırılacaktır.

Kılavuzda yer alan diğer özel nitelikleri taşımak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum