İçişleri Bakanlığı Yeni 30 Memur Alacak

İçişleri Bakanlığı Yeni 30 Memur Alacak

İçişleri Bakanlığı 16 Ekim 2020 tarihinde yeni yayınlandığı ilanda 30 memur alımı yapacağını açıkladı. Alım yapılırken sınav uygulanacaktır. Bakanlık ilanlarına başvuru yapacaklarda hangi şartlar aranıyor. Memur alım sınav şekli nasıl olacak.

İçişleri Bakanlığı yeni 30 memur alımı sınavı ilan etti. 16 Ekim 2020 ilanına göre memur alımı nasıl ve hangi şartlarda yapılacağı detayları verildi. Bakanlık ilanları başvuru tarihi açıklandı. Sözlü sınav uygulanarak 30 memur yerleştirmesi yapılacak.

Başvuru koşulları;

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak.

Giriş (sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. (01/01/1985 tarihinden sonra doğanlar). Sınavın yapılacağı dönemde son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 120 kişi içerisinde bulunmak (120 inci aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır).

Başvurular nasıl yapılacak;

Adaylar Bakanlık adresli internet sitesinde yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan “2020-2021 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı Alımı Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” e-Devlet şifresi ile 02-06 Kasım 2020 tarihleri arasında erişip, elektronik ortamda doldurarak müracaat edeceklerdir.

Başvuru kılavuzu

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.