İkamet Şartsız 150 İtfaiyeci Alımı Kasım Ayı Başvuruları

İkamet Şartsız 150 İtfaiyeci Alımı Kasım Ayı Başvuruları

Kamuya yeni itfaiyeci alımı için Kasım ayı itibarıyla başvurula alınacak. İkamet şartsız 150 itfaiyeci alımı şartları ve tüm süreç bu yazımızda.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ABB bünyesinde 150 itfaiyeci alımı yapılacak. Genel İdari Hizmetler “GİH” sınıfı 10. derece kadrolara 150 itfaiye eri alımı başvuruları Kasım’da. Ankara il iş ilanları bünyesinde ABB itfaiyeci alımı başvuru şartları belli oldu. İşte Ankara Büyükşehir Belediyesi kadrolu 150 itfaiye eri alımı süreci ve tüm şartlar.

itfaiye-personeli-alimi.jpg

Ankara İtfaiye Alımı 2021 Başvuru Tarihleri

Ankara Büyükşehir’e 150 itfaiyeci alımı 1-12 Kasım 2021 tarihleri arasında olacak. Başvurular boy ve kilo ölçümünden dolayı sadece şahsen yapılacak. Adaylardan ikamet şartı aranmıyor. Türkiye genelinden tüm adaylar Ankara’da başvuru iş ve işlemlerini yapabilirler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı genel hususlar

ABB itfaiyeci alımına başvuru için tüm adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel hususlara haiz olması gerekiyor. İtfaiye eri alımlarında yer alan diğer özel şartlar da şu şekildedir:

  • 150 itfaiyeci alımı için KPSS’den en az 60 isteniyor.
  • KPSS'den en az 60 alması gerekiyor.
  • İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olanlar başvurabilir.
  • Ehliyet olarak da en az C Sınıfı isteniyor.

Ankara itfaiye eri alımı özel hususlar

  • Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak gerekiyor. Ayrıca boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla olmaması gerekmektedir.
  • Adayların başvuru için 30 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.
  • 150 itfaiye alımında adayların sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları şartı da bulunmaktadır.

ABB 150 itfaiye eri alımı için adayların başvuru kılavuzunu incelemesinde fayda var. İşte başvuru kılavuzu: Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/ankara-buyuksehir-belediyesi-itfaiyeci-alimlari.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum