İkamet Şartsız 80 Kamu Personeli Alımları Yapılacak! En Az Lise

İkamet Şartsız 80 Kamu Personeli Alımları Yapılacak! En Az Lise

Kamu kurumu ikamet şartı olmadan en az lise mezunu kadrolara başvurular alınacak. Kadrolu 80 zabıta alımları başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Zabıta alımları 80 kadro için açıklandı. Ankara ili iş ilanları bünyesinde Çankaya Belediyesi 80 zabıta alacak. Lise, önlisans ve lisans mezunlarının başvuru yapabileceği ZABITA ALIMLARI için süreç, şartlar ve tüm detaylar bu yazımızda.

MEZUNİYET ŞARTLARI NELERDİR?

40 kadro için herhangi bir lisans programından mezun olmak, 10 kadro için herhangi bir lisans programından mezun olmak, 15 kadro için herhangi bir önlisans programından mezun olmak, 15 kadro için herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi) mezun olmak gerekiyor.

KPSS ve EHLİYET ŞARTI

Lisans ve Önlisans mezunu adaylar için KPSS’den en az 75, lise mezunları için KPSS’den en az 70 isteniyor. En az B sınıfı sürücü belgesi şartı bulunuyor.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartları taşımak gerekiyor. İşte diğer başvuru şartları ve genel hükümler:

EHLİYET - YAŞ - BOY ve KİLO ŞARTI

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak gerekmektedir. Boy ve kilo tespitleri belediyede yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

BAŞVURU SÜRECİ

Adaylar, Başvurularını 13 Ağustos 2021 tarihinden 17 Ağustos 2021 tarihine kadar şahsen yapmaları gerekiyor. Adaylar mesai saatleri arasında Şehit Gönenç Caddesi No:20/1 Maltepe-ÇANKAYA/ANKARA adresindeki Çankaya Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü hizmet binası içinde bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü birimine teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum