İkamet Şartsız En Az Lise Mezunu Kamu Memur Alımı Yapılacak

İkamet Şartsız En Az Lise Mezunu Kamu Memur Alımı Yapılacak

Kamu kurumu bünyesinde en az lise mezunu olmak üzere kadrolu zabıta memuru alımı başvuruları tamamlanıyor. Kimler zabıta olabilir? İşte şartlar ve süreç.

İstanbul İli iş ilanları bünyesinde kadrolu 50 zabıta memuru alımı yapılacak. Kimler zabıta olabilir? Zabıta memuru olmak için gerekli şartları, süreci ve tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık. İşte en az lise kamu memuru alımı ikamet şartsız başvurulara dair tüm detaylar.

kamu-personel-memur-alimi-001.jpg

Üsküdar Belediyesi zabıta alımı kadroları

Üsküdar Belediyesi zabıta alımları 9. Derecelerle 12. Derecelere olacak. 50 kadro için lise ve lisans mezunları başvuru yapabilecek. En az B ehliyet istenen kadrolar için adayların KPSS’den 60 ve 70 puan alması şartı var. İşte başvurulara dair kontenjanlar ve diğer hususlar.

Zabıta alımlarına hangi bölüm mezunları başvurabilir?

40 Zabıta Memuru için lise veya dengi okul mezunu olmak, KPSSP95'ten en az 60 ve üzeri isteniyor.

1 Zabıta Memuru alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmak, KPSSP3'ten en az 70 ve üzeri isteniyor.

4 Zabıta Memuru alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak, KPSSP3'ten en az 70 ve üzeri isteniyor.

2 Zabıta Memuru alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Mimarlık bölümünden mezun olmak, KPSSP3'ten en az 70 ve üzeri isteniyor.

1 Zabıta Memuru alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin İç Mimarlık bölümünden mezun olmak, KPSSP3'ten en az 70 ve üzeri isteniyor.

1 Zabıta Memuru alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olmak, KPSSP3'ten en az 70 ve üzeri isteniyor.

1 Zabıta Memuru alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmak, KPSSP3'ten en az 70 ve üzeri isteniyor.

Kamu memuru alımı başvuru (Genel Şartlar)

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan şartlara haiz olmak şartı var. Ayrıca; T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak şartları da kılavuzda yer aldı.

Zabıta alımlarında yer alan özel şartlara bakılacak olursa adayın daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmaması, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olması, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması, B sınıfı sürücü belgesine sahip olması şartı var.

Zabıta alımları başvuru süreci

İstanbul Üsküdar Belediyesi 50 zabıta memuru alımı sadece şahsen yapılabilecektir. İkamet şartsız başvurular 28 Mart ile 1 Nisan 2022 tarihlerinde olacak. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/skudar-belediyesi-zabita-memuru-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum